PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przemysłowe inwestycje w Polkowicach

  • wnp.pl
  • 07 lip 2014 16:45

W podstrefie Polkowice, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nowe projekty inwestycyjne rozpoczną Sitech i Volkswagen Motor Polska.

REKLAMA

VW w związku ze zmieniającą się tendencją w branży automotive przejawiającą się w zwiększonym zapotrzebowaniu na silniki o mniejszej pojemności, zmierza do uelastycznienia produkcji w zakładzie w Polkowicach poprzez rozbudowę zakładu i rozszerzenie zdolności produkcyjnych zakładu o 1 tys. silników na dobę i uruchomienie w swoim zakładzie produkcyjnym w Polkowicach zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej.

Dotychczasowy proces produkcji opierał się na skoordynowaniu ze sobą dwóch odrębnych działów produkcyjnych tj. obróbki mechanicznej i montażu. W ramach nowej inwestycji VW MP zamierza uruchomić trzy nowe linie produkcyjne - linię głowicy cylindrów, linię wałów korbowych i linię montażową (montaż bloku silnika, montaż końcowy oraz stanowiska kontrolne), łączące w sobie funkcję mechaniczną i montażową, co znacznie sprawni proces produkcji. Całkowita wartość inwestycji wyniesie minimum 60 mln euro.

Sitech planuje rozbudować zakład w Polkowicach oraz rozpocząć produkcję w podstrefie w Głogowie. W ramach nowej inwestycji, planuje rozpocząć produkcję innowacyjnych oparć samochodowych MLB do różnych modeli samochodów. Będą to produkty niewytwarzane dotąd na rynku polskim. Zastosowana technologia, zwiększająca wytrzymałość i sztywność stelaży, jest efektem prac badawczych inwestora. Koszt projektu to co najmniej 20,1 mln zł, a wiąże się też z zatrudnieniem 32 nowych pracowników. Modernizacja fabryki w Polkowicach to inwestycja na poziomie co najmniej 195 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA