PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przeprowadzka z Holandii do Polski. Nowe centrum dystrybucji na finiszu

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 maj 2017 12:08

Przeprowadzka z Holandii do Polski. Nowe centrum dystrybucji na finiszu Liugong Dressta Machinery

Przygotowania do przeniesienia magazynu części zamiennych LiuGong Europe z Almere w Holandii do Stalowej Woli są na ukończeniu. Dzięki tej operacji, stanie się ona Centrum Dystrybucji części zamiennych do maszyn budowlanych oraz wózków widłowych marki LiuGong na całą Europę.

REKLAMA

Do przeniesienia przygotowywano się poprzez plan realokacji o nazwie „Projekt New Beginning”, który ukończono w kwietniu. W jego ramach ustalone zostały wszystkie etapy przeprowadzki. Rozpoczęła się ona inwenturą, która została przeprowadzona na początku maja. W tym miesiącu zostaną również ustawione nowe regały magazynowe oraz antresola – firma planuje pomieścić dodatkowo ok. 20 tys. różnych części zamiennych. Rozpoczęcie wysyłek z nowej lokalizacji zaplanowano na pierwszy tydzień sierpnia.

W początkowej fazie rozpoczęcia działalności, LiuGong Dressta w Stalowej Woli będzie odpowiedzialna za operacje logistyczne – kompletację towaru i realizację wysyłek.

- Jest to bardzo ważny krok w kierunku rozwoju LiuGong Dressta w Stalowej Woli. Przede wszystkim spowoduje wzrost znaczenia lokalizacji w strukturach całej spółki oraz przejęcie odpowiedzialności za operacje logistyczne dla całej Europy. Dodatkowo jest to ogromna inwestycja w rozwój gospodarki magazynowej. Wraz z rozwojem firmy na rynkach Europy i wzroście sprzedaży, planowany jest też docelowy wzrost zatrudnienia w celu utrzymania wysokiej jakości obsługi klientów, planujemy również rozpoczęcie pracy na dwie zmiany – mówi Piotr Fiszer, dyrektor Departamentu Zarządzania Łańcuchem Dostaw LiuGong Dressta Machinery.

Będzie to jedyne Centrum Dystrybucji LiuGong Dressta Europie. Wraz z rozpoczęciem produkcji maszyn LiuGong stanie się częścią polityki idącej w kierunku umacniania Polski jako miejsca do dalszych inwestycji i rozwoju.

Inne centra dystrybucji znajdują się w Brazylii, Singapurze, ZEA oraz USA. Magazyn Centralny dla części zamiennych znajduje się w Chinach.

Liugong Dressta Machinery jest globalnym producentem ciężkiego sprzętu budowlanego, maszyn do najcięższych zastosowań, m.in.: ładowarek kopalnianych i spycharek do użytku na składowiskach oraz układarek rur do przesyłu gazu i ropy naftowej.

Fabryka w Stalowej Woli została założona w 1937 roku, jako zakład produkcji sprzętu wojskowego, z czasem, dzięki serii umów licencyjnych, stała się jednym z głównych producentów sprzętu budowlanego w Europie Centralnej.

W 2012 roku, część Huty Stalowa Wola produkująca maszyny cywilne została kupiona przez LiuGong Machinery i zmieniła swoją nazwę na LiuGong Dressta Machinery. Przejęcie umożliwiło wejście na rynek chiński, zapewniło wzrost wielkości produkcji i jej wydajności. Działalność dystrybucyjna firmy objęła obszar: Europy, Azji i krajów Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bambol 2017-06-26 11:33:34
    Dziwne, że rzucili się aż tak na Polskę, bardzo dziwne... Ale co nas to? Najważniejsze, że coraz więcej działalności przenoszonych jest do nas. Przecież kilka lat temu to było nie do pomyślenia... Im więcej pracy w Polsce, tym lepsza sytuacja...
  • karols 2017-05-25 12:30:14
    Dopiero co czytałem, że ta firma przenosi produkcję kilku masz z Chin do Polski. Teraz przenosiny z Holandii również do PL. Z czego wynikają takie zmiany? Oczywiście doceniam i oby wszystkie firmy działały w Polsce, bo to kolejne miejsca pracy, ale czemu akurat taki kierunek zmian? Dressta chce działać tylko w Polsce?

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA