PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przewoźnicy zablokowali polskie drogi

  • wnp.pl
  • 24 mar 2015 07:48

23 marca o godz. 18.00 zjechały z pikiet na drogach ostatnie samochody, należące do właścicieli międzynarodowych przewoźników drogowych. Od godz. 10.00 w 20 miejscowościach w Polsce blokowały one swobodny przejazd innym użytkownikom dróg.

REKLAMA

Taką właśnie formę przybrała pikieta. Sznur 30-50 ciężarówek jechał z minimalną prędkością, ale - jak np. trasą nr 7 w Radomiu - prawym pasem jezdni, żeby całkowicie nie utrudniać ruchu. Czasami pojazdy stały, jak na przejściach granicznych.

Według Komitetu Protestacyjnego Przewoźników, łącznie w akcji wzięło udział do 1000 pojazdów.

Jej powodem był zarzut stawiany rządowi polskiemu, że nie chroni dostatecznie interesów tej grupy przedsiębiorców wobec wprowadzenia przez rząd niemiecki wymogu stosowania płacy minimalnej przez przewoźników polskich.

Wiąże się to z obowiązkiem naliczania przez polskich przedsiębiorców swoim kierowcom w ruchu po Niemczech od 1 stycznia br. po 8,5 euro/godzinę pracy. Mają oni ponadto obowiązek: wysyłać do Urzędu Celnego w Kolonii zgłoszenie o pracy każdego kierowcy, zatrudnionego w Niemczech oraz gromadzić dokumentację z dokładną ich pracą, zgodną też z tachografem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA