PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PZU kupuje parki logistyczne Panattoni

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 gru 2014 14:19

PZU kupuje parki logistyczne Panattoni

PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2 nabył portfel nieruchomości logistycznych. Jak dowiedział się Propertynews.pl w ramach transakcji zostały zakupione cztery parki logistyczne Panattoni zlokalizowane we Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Wartość transakcji wyniosła ok. 140 mln euro.

REKLAMA

Jak dowiedział się Propertynews.pl, chodzi o inwestycje: Panattoni Park Business Center Łódź (18,7 ty. mkw.), Panattoni Park Łódź East (123,6 tys. istniejące i 60 tys. mkw. w budowie), Panattoni Park Wrocław II (60 tys. mkw.) oraz Panattoni Park Gdańsk (20 tys. mkw. istniejące i ponad 17 tys. mkw. w budowie).

To pierwsza w historii transakcja, kiedy w pełni polski inwestor dokonuje portfelowego zakupu nieruchomości. Jest to również najwyższa w historii transakcja dokonana samodzielnie przez polskiego inwestora.

- Grupa PZU jako duży ubezpieczyciel w tej części Europy rozważa inwestycje w nieruchomości. Takie działania to standard, bowiem na Zachodzie w portfelu towarzystw ubezpieczeniowych nieruchomości stanowią do 15 proc. portfela - tłumaczył podczas Property Forum 2014 Krzysztof Tokarski, prezes zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA.

Kupującemu doradzały firmy Clifford Chance, JLL i Tebodin.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy doradzać PZU w transakcji kupna czterech parków logistycznych w Polsce Centralnej, Trójmieście i Wrocławiu. Transakcja ta pokazuje, że wysokiej jakości, dobrze położone obiekty magazynowe, zabezpieczone umowami najmu podpisanymi ze stabilnymi podmiotami cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, i to nie tylko międzynarodowych funduszy, ale również polskiego kapitału - komentuje Sławomir Jędrzejewski, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA