PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Raben otworzył centrum logistyczne w Szczecinie

  • wnp.pl
  • 10 wrz 2013 15:22

W Szczecinie działa już nowe centrum logistycznego spółek Raben Polska i Fresh Logistics. Koszt oddanej w ostatnich dniach do użytku inwestycji wyniósł ponad 11 milionów złotych. Grupa Raben zatrudnia w nowej placówce łącznie około 50 pracowników etatowych oraz ponad 70 podwykonawców.

REKLAMA

Na nowy obiekt składają się:
- trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 715 mkw.;
- hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni blisko 3 885 mkw.;
- ponad 7 tys. mkw. powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i ramp rozładowczych;
- niemal 2 tys. mkw. powierzchni utwardzenia betonowego przed dokami w hali tranzytowej;
- więcej niż 1 tys. mkw. powierzchni miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.

W nowym oddziale firmy Grupy Raben świadczą usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, zarówno całopojazdowego, jak i obejmującego pojedyncze przesyłki paletowe, także dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie znajduje się logistyka kontraktowa oraz rozładunki i załadunki kontenerów morskich.

- Grupa Raben działa w 10 krajach Europy, świadcząc szeroki zakres usług TSL. Szczecin jest ważnym punktem na logistycznej mapie Polski. Za sprawą łatwego dostępu do portów morskich i rzecznych oraz położeniu geograficznemu, umożliwiającemu sprawne przemieszczenie przesyłek
do naszych zachodnich sąsiadów, stanowi atrakcyjną lokalizację - stwierdził Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

- Niezwykle ucieszył mnie wybór naszego miasta na lokalizację centrum logistycznego Grupy Raben. Szczecin jest doskonale skomunikowany ze stolicami sąsiednich krajów, posiadamy dobrze przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, iż ta decyzja szybko przyniesie wymierne efekty zarówno dla firmy, jak i dla naszego miasta. Serdecznie gratuluję zarządowi spółki i życzę wielu sukcesów - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- W rejonie szczecińskim zauważalny jest wzrost aktywności gospodarczej, który wynika z bliskości niemieckiej granicy oraz Skandynawii. Z tej przyczyny koniecznością staje się rozwijanie oddziału spedycyjnego w Szczecinie, by obsługiwać przesyłki pochodzące z województwa zachodniopomorskiego. Wiele firm logistycznych, nie tylko z Polski, ale również z Europy Zachodniej, otwiera tu swoje filie, by świadczyć usługi magazynowe - oznajmił Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Polska.

- Od ponad dekady spółka Fresh Logistics, należąca do Grupy Raben, dostarcza usługi logistyczne dla klientów z regionu Szczecina oraz całego województwa zachodniopomorskiego. Otwarcie oddziału w Szczecinie jest następstwem naszego naturalnego rozwoju, jak również kolejnym krokiem w strategicznym planie na najbliższe lata. Co najważniejsze, nowa lokalizacja pozwala nam być bliżej klientów, a tym samym dostarczać bardziej kompleksowe usługi, jeszcze ściślej dostosowane do wymagań naszych biznesowych partnerów - ocenił Łukasz Hofman, dyrektor oddziału w spółce Fresh Logistics.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA