PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Raben uruchomi sieć dystrybucyjną w Niemczech

  • Autor: PAP
  • 27 gru 2017 07:17

Raben uruchomi sieć dystrybucyjną w Niemczech Raben

Operator logistyczny Grupa Raben zapowiedział uruchomienie w 2018 roku własnej, niezależnej sieci dystrybucyjnej w Niemczech z ponad trzydziestoma oddziałami. W tym roku Raben inwestował tam w centra logistyczne, przejął też kilka niemieckich firm.

REKLAMA

Centrala Grupy Raben mieści się w Robakowie koło Poznania. Prezes Grupy Raben Ewald Raben podkreślił, że wiąże z rynkiem niemieckim duże nadzieje.

"Niemcy to największy rynek w Europie, z 80 milionami konsumentów. Chcemy, aby do końca 2018 r. stał się dla nas rynkiem porównywalnej wielkości do rynku polskiego. Dlatego od stycznia uruchamiamy w Niemczech własną, niezależną sieć dystrybucyjną, z ponad trzydziestoma oddziałami. Będzie to ogromna wartość dodana nie tylko dla wszystkich naszych spółek, ale przede wszystkim dla naszych klientów w całej Europie" - poinformował prezes Grupy Raben.

Raben Germany zatrudnia 3 tys. pracowników, świadczyć będzie usługi transportowe na terenie całego kraju z 32 własnych lokalizacji.

W mijającym roku, poza inwestycjami w nowe centra logistyczne, Raben przejął w Niemczech m.in. dawne oddziały spółki Rhenus w Fellbach i Weilimdorf, firmy transportowe i logistyczne Exice GmbH i RLZ Baden GmbH w Karlsruhe, oddziały SCHMALZ + SCHOEN Logistik Gruppe w Kamen w Nadrenii Północnej-Westfalii, oraz udziały w Busse Logistik z siedzibą w Kassel.

W 2017 roku Grupa Raben uruchomiła dwa nowe oddziały w Rumunii. Obecnie Raben Logistics Romania dysponuje magazynami tranzytowymi o powierzchni 5,4 tys. mkw. Raben przejął także 20 proc. udziałów w spółce Sittam, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego.

Z myślą o rynkach wschodnich, w ostatnich miesiącach uruchomiona została spółka Raben East. Nowy podmiot świadczy usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe m.in. w Rosji, Turcji, czy Kazachstanie.

Operator poinformował też o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem strategicznym, tureckim operatorem Borusan Lojistik, poszerzając tym samym portfolio swoich usług o usystematyzowane połączenia drobnicowe pomiędzy Unią Europejską i Turcją.

W Polsce Raben rozbudował swoje centrum logistyczne pod Poznaniem. W Gądkach powstał magazyn wysokiego składu o powierzchni 20,5 tys. mkw. Uruchomiony został też nowy magazyn w Gniewomierzu (woj. dolnośląskie).

Grupa Raben świadczy kompleksowe, krajowe i międzynarodowe usługi logistyczne. Posiada własne oddziały w 12 krajach Europy, zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników oraz dysponuje około 1 mln 150 tys. mkw. powierzchni magazynowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA