PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowa transakcja na krakowskim rynku magazynowym

 • Autor: Propertynews.pl
 • 25 lis 2014 12:07

Rekordowa transakcja na krakowskim rynku magazynowym

Goodman podpisał z operatorem logistycznym KMC Services umowę najmu 13 000 mkw. powierzchni w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Transakcja pozwoli KMC Services zwiększyć skalę działalności i jednocześnie skonsolidować powierzchnię logistyczną w jednej lokalizacji. Umowa jest największą tego typu transakcją od lat na krakowskim rynku powierzchni magazynowych.

REKLAMA

KMC Services z siedzibą w Krakowie jest operatorem logistycznym dostarczającym rozwiązania z zakresu zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw dla klientów w Polsce i na świecie. Od 2002 r. KMC Services prowadzi swoją działalność, wykorzystując kilka obiektów magazynowych zlokalizowanych w okolicach Krakowa, w tym obiekt o powierzchni 3 500 mkw. w Kraków Airport Logistics Centre. Z uwagi na dynamiczny rozwój firmy od czasu podpisania pierwszej umowy najmu, KMC Services poszukiwało większej powierzchni magazynowej w jednej lokalizacji.

- Aby usprawnić operacje i zwiększyć skalę naszej działalności potrzebowaliśmy wysokiej klasy magazynu, na tyle dużego abyśmy mogli skonsolidować dotychczas eksploatowane magazyny. Taką powierzchnię zapewniło nam dynamicznie rozwijające się Kraków Airport Logistics Centre. Doceniamy elastyczność firmy Goodman, pozwalającą na realizację naszych celów oraz umożliwiającą zrównoważony i systematyczny rozwój - mówi Rafał Łagosz, dyrektor Logistyki KMC Services.

Nowa umowa zawarta z KMC Services obejmuje 12 787 mkw. powierzchni magazynowej oraz 212 mkw. powierzchni biurowej. Firma zostanie najemcą w nowym obiekcie o powierzchni 22 000 mkw. budowanym spekulacyjnie przez Goodmana. Magazyn ten będzie piątym obiektem w ramach Kraków Airport Logistics Centre, a jego budowa jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który KMC obejmie w całości, będzie gotowy jeszcze w tym roku. KMC obejmie także część drugiego etapu, którego zakończenie budowy planowane jest na przełom I i II kwartału 2015 r.

- Decyzja o zwiększeniu powierzchni najmu i konsolidacji powierzchni przez KMC Services w Kraków Airport Logistics Centre jest potwierdzeniem jego strategicznej lokalizacji i dobrego zarządzania. Podpisanie umowy oznacza, że budowany obecnie spekulacyjnie magazyn będzie wynajęty w 60 proc. - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

- Umowa z KMC Services to największa transakcja najmu powierzchni magazynowej na rynku krakowskim w ostatnich latach. Należące do firmy Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest wysokiej klasy projektem magazynowym o kluczowym znaczeniu dla regionu, czego potwierdzeniem jest jego dynamiczny rozwój w relatywnie krótkim czasie - ocenia Maciej Chmielewski, partner w Colliers International, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych.

 • 1
 • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • Jaś 2014-12-22 10:34:47
  Lipa!! za drogo !!
 • Leon 2014-12-08 20:31:37
  Mam jedno miejsce w samochodzie. Ktoś chętny? Koszt 12 zł. Trasa Wieliczka-Modlniczka. Komfortowo przez autostradę!

  PS. Klimę też mam!
 • kragon 2014-11-26 11:21:56
  A powinno być tego więcej, dużo hal czeka na przejęcie. JARTOM ma wolne hale magazynowe nawet w SSE, potencjał jest spory, możliwości również. Kwestia tego jak na to wszystko zareaguje rynek.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA