PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowa transakcja na polskim rynku powierzchni magazynowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 kwi 2015 09:44

Rekordowa transakcja na polskim rynku powierzchni magazynowych Centrum Dystrybucyjne JYSK Radomsko, fot. Fabet SA

Sieć handlowa JYSK wynajęła 40 500 mkw. powierzchni magazynowej, w tym 200 mkw. powierzchni przeznaczonej pod biuro w Logistic City - Piotrków Distribution Center. W transakcji JYSK reprezentował BNP Paribas Real Estate Poland.

REKLAMA

Trwa dobra passa dla transakcji na rynku powierzchni logistycznych w Polsce. Z raportu opracowanego przez Dział Analiz Rynkowych i Doradztwa przy współpracy z Działem Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland wynika, że rok 2014 był w Polsce rekordowy. Popyt brutto na powierzchnie logistyczne sięgnął poziomu 2,5 mln mkw., a wartość transakcji magazynowych po raz pierwszy przewyższyła wolumen zainwestowany w projekty handlowe. Wskaźnik dostępnych powierzchni na koniec grudnia 2014 r. spadł o 4,6 p.p i wyniósł 5,7 proc. co jest najniższym poziomem od ponad dekady. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji, która spełniałaby wszelkie oczekiwania najemcy od dawna nie było tak trudnym wyzwaniem dla agentów.

- Jestem niezwykle zadowolona z efektów naszego zaangażowania w projekt oraz ze współpracy zarówno z firmą JYSK, jak i Logistic City. Proces wyboru nowego magazynu dla firmy JYSK wymagał opracowania wielu alternatywnych scenariuszy, uwzględniających optymalną lokalizację nie tylko względem Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku, ale także terminali kolejowych, z których obsługiwane jest Centrum Dystrybucji – mówi Katarzyna Pyś – Fabiańczyk, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Logistic City Piotrków Distribution Center to nowoczesne centrum logistyczne o całkowitej powierzchni zabudowy sięgającej 450 000 mkw. zlokalizowanej na 120 ha terenu u obrzeży Piotrkowa Trybunalskiego. Posiada strategiczne położenie w centralnej Polsce, przy skrzyżowaniu głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących ze wschodu na zachód i z północy na południe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA