PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe wyniki Rohlig Suus Logistics

  • Autor: PAP
  • 03 kwi 2012 09:16

20-procentowym wzrostem przychodów i blisko 10-procentowym wzrostem zatrudnienia zamknął ubiegły rok polski operator logistyczny Rohlig Suus Logistics. Przychody firmy wyniosły 492 mln zł, czyli wzrosły o blisko 100 mln w porównaniu z 2010 r. Na 2012 r. prognozowany jest dalszy rozwój.

REKLAMA

"Obecny rok to z jednej strony kontynuacja rozpoczętych projektów i dalsze inwestycje, z drugiej - zbieranie owoców naszej pracy. Liczymy na to, że 2012 będzie dla nas kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju" - powiedział prezes Karol Miszta.

"W tym roku kilka z oddziałów zmieni lokalizacje, zwłaszcza w związku z planami zagospodarowania większych obiektów magazynowych, lepiej dostosowanych do przeładunków towaru" - podano w komunikacie.

Centrum logistyczne i terminal przeładunkowy w Czeladzi (Śląskie), które uruchomione będą wkrótce, będą miały łączną powierzchnię ponad 12,5 tys. m kw. Po otwarciu terminala zatrudnienie w śląskim oddziale firmy ma wzrosnąć docelowo o 10-20 proc., wobec ponad 100 osób obecnie.
 
W ubiegłym roku firma inwestowała w rozwiązania informatyczne, rozbudowę istniejących i tworzenie nowych usług oraz w budowę obiektów "build to suit", w tym terminali cross-dockingowych. Operator otworzył również nowe biuro w Lublinie oraz zainwestował we własne środki transportu. Spółka otwiera nowy terminal cross-dockingowy w Czeladzi oraz realizuje budowę podobnego obiektu w Poznaniu.
 
Rohlig Suus Logistics SA należy do największych operatorów logistycznych w Polsce. Zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Kluczowym produktem firmy jest fracht drogowy i magazynowanie. Właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Tadeusz Chmielewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA