PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowo ekologiczny magazyn Prologis

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 cze 2017 12:03

Rekordowo ekologiczny magazyn Prologis Prologis Park Praga

Budynek typu build-to-suit (BTS) zlokalizowany w Prologis Park Prague-Rudna otrzymał najwyższą ocenę według systemu akredytacji BREEAM, jako pierwszy obiekt dystrybucyjny w Czechach i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Inwestycję o powierzchni 33,7 tys. metrów kwadratowych zrealizowano dla czeskiego sprzedawcy artykułów sportowych firmy Sportisimo.

BREEAM to wiodący system akredytacji projektów infrastrukturalnych oraz budynków pod kątem ich wpływu na środowisko. Ocena „wybitna” („outstanding”) jest przyznawana w przypadku uzyskania przez nieruchomość wyniku powyżej 85 procent w kilku głównych kategoriach, takich jak: zarządzanie, wykorzystanie terenu i ekologia, energia, zdrowie i dobre samopoczucie, transport oraz innowacje.

Ukończony w tym roku budynek 18 uzyskał końcową ocenę BREEAM na poziomie 88,1 procent. Jest to zasługą konstrukcji, która nie tylko wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały, ale także zapewnia istotne oszczędności operacyjne. Dzienne zużycie wody pitnej obniżono o 56 procent, natomiast zużycie energii aż o 20 procent w stosunku do najsurowszych norm. Wydajność energetyczna jest nieustannie kontrolowana przez najnowocześniejsze systemy pomiarowe, natomiast instalacja wodna jest wyposażona w system detekcji wycieków.

- Akredytacja BREEAM jest świadectwem innowacyjności, jakości i dbałości o detale, które Prologis zawsze bierze pod uwagę na etapie projektowania i budowy wszystkich swoich nieruchomości — powiedział David Jakes, senior project manager Prologis w Czechach.

- Nasz zespół ściśle współpracował ze Sportisimo, dzięki czemu mogliśmy spełnić konkretne wymagania klienta oraz stworzyć nowoczesny budynek, który nie tylko poprawia komfort pracujących w nim osób, ale również zapewnia wymierne oszczędności - dodał.

Centrum dystrybucyjne Sportisimo składa się z dwóch prostokątnych hal przylegających z każdej strony do istniejącego budynku firmy. Przez cały okres budowy stosowano zrównoważone rozwiązania, które zakładały: przestrzeganie surowych wymogów w celu uniknięcia zanieczyszczeń i zagrożeń dla zdrowia oraz bezpieczeństwa, wybieranie materiałów w oparciu o analizę kosztu cyklu ich życia, a także minimalizowanie ilości odpadów poprzez ponowne wykorzystywanie i poddawanie recyklingowi dużej ich części.

Wnętrze obiektu zaprojektowano, mając na uwadze komfort wszystkich jego użytkowników. Jest wyposażone w system regulacji temperatury, zapewnia światło dzienne oraz dopływ świeżego powietrza z wykorzystaniem układu wentylacji, a także pozwala na zmniejszenie poziomu hałasu. Ekologiczny charakter inwestycji nadają otaczające ją rozległe tereny zielone, które stanowią środowisko naturalne dla różnych gatunków roślin i zwierząt.

Prologis Park Prague-Rudna znajduje się przy autostradzie D5 i jest oddalony od centrum Pragi o 20 minut jazdy. Składa się z 18 nowoczesnych budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 213 000 metrów kwadratowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA