PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną wyniki OT Logistics

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 maj 2017 07:32

Rosną wyniki OT Logistics Fot. Fotolia

Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej w I kwartale 2017 r wypracowała 219,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 3,4 mln zł.

REKLAMA

Wyniki Grupy Kapitałowej OT Logistics osiągnięte w I kw. 2017 r. potwierdzają właściwy kierunek rozwoju nakreślony strategią ogłoszoną rok wcześniej. Przychody Grupy Kapitałowej wzrosły o 24,5 proc. co było w większości efektem konsolidacji nowych lub nowoutworzonych spółek wchodzących w skład Grupy, których wyniki nie były brane pod uwagę rok wcześniej. Rozpoczęto konsolidację m. in. Sealand Logistics, oraz spółek kolejowych: STK (wraz z podmiotami zależnymi) i Kolei Bałtyckiej.

W okresie od stycznia do marca 2017 roku Grupa wypracowała dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości 3,7 mln zł, co świadczy o kontynuowaniu pożądanego kierunku rozwoju. Rentowność sprzedaży brutto wyniosła 13,8 proc. i była nieco niższa niż rok wcześniej. Wynik EBITDA w I kw. 2017 r wzrósł o 9,4 proc. do 18,9 mln zł, a zysk netto wyniósł 3,4 mln zł i wzrósł o 14,3 proc.

W I kwartale 2017 r. dokonano również rejestracji podwyższenia kapitału 577,5 tys. akcji serii D wyemitowanych w ramach rozliczenia transakcji zakupu udziałów w STK Group. Uwzględniając podwyższenie kapitału i konsolidację wyników nowych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej zysk Grupy na jedną akcję osiągnięty na koniec I kw. 2017 r. wyniósł 0,28 zł wobec 0,26 zł rok wcześniej.

Z uwagi na słabszy globalny sentyment na rynku węgla i stali, Grupa skutecznie realizowała plan zwiększania wolumenu przeładunków towarów agro w segmencie portowym. Obserwowano również niewielkie ożywienie w przeładunkach rudy żelaza. Jest związane z wprowadzeniem na początku bieżącego roku ceł na produkty stalowe m.in. z Chin, ale także z ogólną poprawą koniunktury gospodarczej w Europie. Spiętrzenie w jednym czasie zwiększonych wolumenów przeładunków wpłynęło na wzrost kosztów pracy zewnętrznej w portach, co jest jednym z podstawowych parametrów kosztowych. Na segment spedycyjny, na który pozytywny wpływ miała konsolidacja Sealandu, z drugiej strony wpływały zawirowania związane z organizacją transportu węgla i przedłużającymi się przerwami technologicznymi u klientów, niezależnymi od Spółki. Obserwowano także powolny wzrost stawek frachtów morskich w imporcie z Dalekiego Wschodu.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA