PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie zainteresowanie automatyką magazynowania

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • 19 kwi 2011 16:25

Rośnie zainteresowanie automatyką magazynowania

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania automatycznymi systemami magazynowania. Sytuacja ta jest spowodowana głównie przez takie czynniki jak nasilenie się walki konkurencyjnej, zaostrzanie wymogów higienicznych oraz stały wzrost kosztów związanych z inwestycjami w teren oraz budowę obiektów magazynowych - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Joanna Bryndas z firmy Mecalux.

REKLAMA

Zaistnienie tych okoliczności zmusza przedsiębiorców do poszukiwania optymalnych rozwiązań składowania towarów. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów spożywczych wymagających zachowania specyficznych, kontrolowanych warunków w trakcie magazynowania. Ewolucja w stronę systemów automatycznych magazynowych jest zatem pochodną wystąpienia powyższych warunków oraz pojawiającą się wraz z nimi potrzebą modernizacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

Wykorzystanie systemów automatycznych w magazynach oraz łańcuchach dostaw jest o wiele bardziej efektywne w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Gwarantuje optymalizację wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej. Nowoczesne technologie stosowane w systemach i procesach logistycznych umożliwiają użytkownikom znaczne poprawienie wydajności składowania, obsługi, przygotowania i wysyłki wszelkiego typu ładunków.

Budowa magazynów automatycznych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni oraz redukcję kosztów logistycznych, co przekłada się na zapewnienie inwestorom wyraźnej przewagi nad konkurencją. Zastosowanie w magazynach systemów automatycznych (układnic i przenośników) gwarantuje wysoki stopień kontroli ładunków, usprawnienie procedur inwentaryzacyjnych oraz przyspieszenie realizacji wszelkich procesów logistycznych w zakładzie. Wspomaganie informatyczne i automatyzacja procesów logistycznych przyczyniają się do eliminacji błędów, uszkodzeń oraz strat wynikających z obsługi manualnej.

Atrakcyjność systemów automatycznych można rozpatrywać w wielu wymiarach. Przede wszystkim ich wykorzystanie w magazynach oraz łańcuchach dostaw jest o wiele bardziej efektywne w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Magazyny automatyczne i systemy transportu wewnętrznego zapewniają firmom dużą przewagę nad konkurencją, dzięki redukcji kosztów, zwiększeniu wydajności pracy, zmniejszeniu ilości błędów oraz ułatwieniu dostępu do wszelkich raportów i zestawień dotyczących składowanych towarów. W obliczu stale rosnących cen gruntów oraz zatrudnienia, budowa magazynu z wykorzystaniem nowatorskich koncepcji magazynowania towarów umożliwia redukcję kosztów inwestycji oraz podnoszenie niższych nakładów związanych z obsługą magazynu w długim okresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • grzegorz 2014-04-11 09:33:56
    Polecam jeszcze lekturę artykułu "Nowoczesny magazyn to automatyczny magazyn".
    Wypowiada się w nim przedstawiciel firmy Cassioli. Mowa jest właśnie o magazynach automatycznych.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA