PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rossmann otworzył trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 paź 2014 21:22

Rossmann otworzył trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce

Firma Rossmann uruchomiła regionalne centrum dystrybucyjne dla południowej części Polski. W Pyskowicach na Śląsku rozpoczął działalność magazyn o powierzchni 25 tys. mkw. Zatrudnienie znalazło w nim 230 osób. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego powstało 70 miejsc pracy.

REKLAMA

Budowa kosztowała 70 mln zł i trwała 11 miesięcy. W tym czasie powstał magazyn o wysokości składowania do 11,5 m. Jego integralną częścią jest budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tys. mkw. Stan magazynowy, który obecnie wynosi ponad 9 tys. palet, będzie stopniowo zwiększany, podobnie jak ilość obsługiwanych procesów.

W magazynie na różne stanowiska przyjęto do pracy 230 osób. Oprócz magazynierów zatrudnienie znaleźli informatycy oraz pracownicy działu administracji. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego w firmach zajmujących się transportem, ochroną, sprzątaniem i cateringiem zatrudniono około 70 osób. W tej chwili dzięki inwestycji Rossmanna pracę znalazło 300 osób, z czego ponad 120 z samych Pyskowic. W ciągu 5 lat liczba pracowników magazynu powinna zwiększyć się o kolejnych 100 osób.

- To nasza najważniejsza inwestycja w tym roku. Mamy bardzo dużą dynamikę ekspansji, ponieważ co roku otwieramy 150 sklepów. Dlatego musimy zadbać o odpowiedni rozwój naszego zaplecza logistycznego. Od ponad dwóch lat w Grudziądzu działa regionalne centrum dystrybucyjne, które odciążyło pracę głównego magazynu w Łodzi. Podobnego efektu oczekujemy po uruchomieniu magazynu w Pyskowicach - mówi Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmanna.

W lutym 2012 roku Rossmann uruchomił swoje pierwsze regionalne centrum dystrybucyjne o powierzchni magazynowej 25 tys. mkw. Powstało ono w Grudziądzu i obsługuje północną część Polski. W Łodzi, obok centrali firmy przy ul. św. Teresy działa główne centrum dystrybucyjne o powierzchni 50 tys. mkw. Obecnie, łącznie z Centrum w Pyskowicach, cała powierzchnia magazynowa Rossmanna wynosi 100 tys. mkw.

Rossmann rozpoczął działalność w Polsce ponad 20 lat temu od otwarcia swojego sklepu przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Po dziesięciu latach pod szyldem Rossmanna funkcjonowało 100 sklepów. W roku 2010 było ich już 500. Sieć powiększała się co roku o ponad 100 placówek, osiągając w 2013 roku obroty na poziomie ponad 5,5 miliarda złotych. W najbliższych latach Rossmann planuje otwierać około 150 drogerii rocznie. W styczniu 2015 roku dysponować będzie 1000 sklepów, a pod koniec 2018 roku ich liczba ma przekroczyć 1600 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA