PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozbudowa centrum logistycznego Michelin w Olsztynie kosztowała ponad 10 mln euro

 • Autor: PAP
 • 11 mar 2015 17:03

Firma Michelin rozbudowała Centrum Logistyczne w Olsztynie. Nowoczesne magazyny są przeznaczone dla opon rolniczych, które z Olsztyna trafią do odbiorców na wszystkich kontynentach. Rozbudowa należącego do francuskiej firmy centrum kosztowała ponad 10 mln euro - poinformowała o tym PAP w środę rzeczniczka Michelin Polska Ewa Konopka.

REKLAMA

Centrum Logistyczne zwiększyło swoją powierzchnię o 20 tys. metrów kwadratowych, czyli o ponad jedną czwartą. Po rozbudowie będzie miało powierzchnię 90 tysięcy metrów kwadratowych i stanie się jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Składowane w nim będą opony produkowane nie tylko w Olsztynie, ale także w fabrykach Michelin w Rosji, Rumunii, na Węgrzech, a nawet Japonii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

"Obiekty, zbudowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, zapewnią bardzo wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu opon" - powiedział szef Logistyki Michelin Polska Michał Marko. W nowych magazynach będą przechowywane opony rolnicze i rolniczo-przemysłowe Michelin oraz opony innych należących do francuskiej firmy marek - Kleber i Taurus.

Inwestycja powstała na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowanie projektu i wykonawstwo Michelin powierzył firmie Budimex. Ten z kolei 70 proc. robót zlecił podwykonawcom lokalnym.

"To bardzo dobra wiadomość, że na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała nowa inwestycja Michelin i to taka, która wykorzystuje najnowsze technologie, zapewniające wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu"- ocenił prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Karólewski.

Dodał, że "Michelin to największy pracodawca na Warmii i Mazurach i wszystkie działania przyczyniające się do rozwoju tej fabryki są pozytywną informacją dla gospodarki tego regionu".

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin podkreślił, że rozbudowa centrum logistycznego w Olsztynie potwierdza ważną rolę zlokalizowanego w stolicy Warmii i Mazur zakładu.

"W strategii rozwoju województwa wytyczyliśmy ambitne cele, takie jak podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki, czy upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań w firmach. Michelin Polska jest świetnym przykładem firmy, która inwestuje w badania i innowacje, na czym zyskuje region. Po rozbudowie Centrum Logistyczne Michelin stało największym tego typu obiektem w Europie Środkowej i Wschodniej. To potwierdzenie ważnej roli Olsztyna w długofalowych, strategicznych planach koncernu i gwarancja stabilnych miejsc pracy"- ocenił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Olsztyńska fabryka francuskiej firmy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska zatrudnia w Olsztynie około 4 tys. 200 osób.

Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Michelin jest obecny w Olsztynie od 20 lat. Grupa została większościowym udziałowcem fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn SA w grudniu 1995 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kosztorysy 2015-03-12 14:16:55
  Przy opracowaniu audytu i wdrożeniach value engineeringu możliwe były by zapewne oszczędności. ... Jakie?

  Trzeba wszystko przeanalizować i sprawdzić.
  Takimi redukcjami kosztów, zajmuje się nasze biuro kosztorysowe www.techbud.waw.pl

  Zapraszam do kontaktu:
  Tel. 602 785 472
  tjurkowski@techbud.waw.pl
 • Sid1 2015-03-11 19:32:27
  EUR czy PLN proszę się zdecydować...

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA