PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozszerzenie SSE podniesie atrakcyjność inwestycyjną kraju

  • Autor: PAP
  • 11 wrz 2017 13:34

 Rozszerzenie SSE podniesie atrakcyjność inwestycyjną kraju Fot. Fotolia

Przedstawiciele Łódzkiej SSE uważają, że proponowane przez Ministerstwo Rozwoju rozszerzenie zachęt inwestycyjnych na obszar całego kraju "podniesie atrakcyjność inwestycyjną Polski" i - dzięki przyspieszeniu procedur - zapobiegnie utracie potencjalnych inwestorów.

REKLAMA

"To, że cała Polska będzie strefą, podniesie na wyższy poziom atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Pomoc publiczna będzie teraz uzależniona tylko od wkładu, jaki dany projekt wniesie w rozwój gospodarki. Bez konieczności włączania terenów do strefy skróci się czas oczekiwania inwestorów na uzyskanie zezwolenia na działalność" - powiedział PAP prezes Łódzkiej SSE Marek Michalik.

Jako przykład problemów w funkcjonowaniu SSE, które stwarzały dotychczasowe rozwiązania prawne, przytoczył przykład jednego ze znaczących inwestorów, który był zainteresowany budową zakładu w wielkopolskiej części ŁSSE. Ostatecznie przedsiębiorstwo zrezygnowało ze starań o możliwość prowadzenia działalności na odpowiadającym mu terenie. Powodem był zbyt długi czas oczekiwania na włączenie tego obszaru do strefy.

"Taka sytuacja się już nie powtórzy, co zachęci do inwestowania nie tylko zagranicznych przedsiębiorców, ale również, a może przede wszystkim, polskie firmy" - zaznaczy Michalik.

W środę podczas forum ekonomicznego w Krynicy, Ministerstwo Rozwoju przedstawiło swoje plany dotyczące rozszerzenia zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski, zamiast jedynie na terenach objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi. Ma to zwiększyć wartość nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2027 r. do 117,2 mld zł. Według MR, do 2027 roku ma powstać w sumie 158,3 tys. miejsc pracy. Preferencje podatkowe będą uzależnione od trzech podstawowych kryteriów: lokalizacji i charakteru inwestycji oraz jakości tworzonych miejsc pracy.

Specjaliści z ŁSSE na bieżąco uczestniczyli w konsultacjach z Ministerstwem Rozwoju dotyczących rozszerzenia zachęt inwestycyjnych.

"W ŁSSE połowa firm to małe i średnie przedsiębiorstwa. Dlatego do resortu zwróciliśmy się z wnioskiem o wypracowanie kryteriów uzyskania decyzji o wsparciu dla MŚP, które umożliwiałyby im szersze korzystanie z tego instrumentu wsparcia niż w poprzednim okresie. Cieszymy się, że zostały one uwzględnione" - dodał prezes ŁSSE.

Zgodnie z opracowaną w ubiegłym roku strategią rozwoju, ŁSSE od pewnego czasu nie ogranicza się jedynie do pozyskiwania i obsługi inwestorów, ale również rozszerza swoją ofertę o nowe formy wsparcia rozwoju gospodarczego.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP GroupPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA