PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozwój transportu intermodalnego pomoże wykorzystać potencjał logistyczny Śląska

 • wnp.pl
 • 12 lut 2016 11:25

Potencjał Śląska jest nieograniczony jeśli chodzi o logistykę. Martwi mnie jednak brak koordynacji jej rozwoju - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. Jego zdaniem większe wsparcie rządu w zakresie legislacyjnym umożliwiłoby rozwój transportu intermodalnego, a w konsekwencji całego sektora magazynowego.

REKLAMA

 

Na Śląsku przybywa inwestycji w infrastrukturę drogową: powstaje kolejny odcinek A1 w kierunku północnym, rozbudowywana jest S1 i DTŚ. To powoduje, że otwierają się kolejne możliwości i perspektywy dla rozwoju logistyki. 

Zdaniem Artura Tomasika, niepokojący jest jednak brak koordynacji rozwoju logistyki na Śląsku. - Dziś logistyka bardziej rozwija się miedzy firmami, buduje się magazyny, tam gdzie jest miejsce i działka, gdzie znajdzie się potencjalnego nabywcę. Mamy kilka takich obszarów, które można by w sposób kompleksowy rozwijać. Potrzebne jest jednak wsparcie i to  nie tylko poprzez program regionalny, ale też wsparcie rządowe w zakresie specustawy o większej dostępności gruntów oraz w zakresie uzbrojenia terenów. To by umożliwiło rozwój transportu intermodalnego. Brakuje bowiem powiązania kolei z transportem drogowym i lotniczym. Mamy potężny potencjał, trzeba go wykorzystać - podkreśla Artur Tomasik.

 

 • CdA 2016-02-12 18:20:31
  Pan Tomasik oczywiście zna misje i wizje przedsiębiorstw, wie jakie są miedzy nimi formalne i poza formalne warunki koegzystencji...
  Przepraszam za słowa - ale to jest bełkot który sposobami pozarynkowymi chce ustawiać rynek.
  Podjecie decyzji lokalizacyjnej jest efektem wielu analiz przyjmujących tak bieżące uwarunkowania jak i przyszłe. Logistyka musi wyprzedzać rynek a nie go gonić...
  Pozwolę sobie na zgadywanką - Pan chce wspierać rozwiązania wzmacniające Katowice - bo miasto to powoli znika - Jego PKB po wyłączeniu obszarów przemysłu zagrożonego przetrwaniem jest co raz mniejszy. Dominantą stają się Gliwice, Bielsko, Tychy.
  Znowu 3 nowe lokalizacje logistyczne Gliwice...

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA