PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa kolejnego centrum logistycznego pod Krakowem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 gru 2014 09:24

Ruszyła budowa kolejnego centrum logistycznego pod Krakowem

W listopadzie bieżącego roku rozpoczęła się budowa nowego Centrum Logistycznego Kraków – Kokotów. Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13 250 mkw. zostanie ukończony pod koniec czerwca 2015 roku.

REKLAMA

Nowa inwestycja 7R Logistic powstanie w miejscowości Kokotów, w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa. . Obiekt w całości zostanie przeznaczony na potrzeby firmy 7R Solution, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki magazynowej oraz dystrybucji.

- W związku ze zwiększonym zainteresowaniem i zgłaszanymi potrzebami na usługi magazynowe, powierzchnia którą 7R Solution dysponuje na terenie Krakowa okazała się niewystarczająca. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybudowanie nowego magazynu, w całości przeznaczonego na potrzeby obsługi klientów 7R Solution. Na 13 250 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej będzie znajdować się 17 tys. miejsc paletowych. - mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R Logistic S.A.

- Obiekt będzie posiadał 26 doków przeładunkowych, system tryskaczowy, 24- godzinny monitoring, a także infrastrukturę biurową.- dodaje.

Nowy magazyn w Kokotowie będzie wyposażony w nowoczesną technologię automatycznej identyfikacji towarów w oparciu o rozwiązania w technologii STAR. Jest to rozwiązanie, które wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych z etykiet umieszczonych na paletach, pojedynczych kartonach czy produktach do jednostki centralnej. Dzięki niemu dany towar będzie można bardzo szybko odnaleźć na półkach. Zainstalowany system pozwoli również na dokładną weryfikację przyjmowanych i wydawanych towarów z magazynu. Automatyczna identyfikacje towarów w połączeniu z systemem WMS zapewni szybkie i sprawne zarządzenia magazynem.

- System STAR posiada duży zasięg identyfikacji towaru, wysoki stopień dokładności i redukcji błędów. Na rynku pojawił się w 2012 roku, a my będziemy pierwszą firmą, która wdroży go do magazynu. Dzięki temu 7R Solution będzie mogła zaoferować swoim klientom konkurencyjną technologię i rozwiązanie w kontekście nie tylko rynku polskiego, ale także światowego - mówi Ryszard Gretkowski.

Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13 250 mkw. to I etap inwestycji 7R Logistic, który powstaje na 9-hektarowej działce w Kokotowie. Budowa magazynu wysokiego składowania o powierzchni 12 500 mkw. z zapleczem biurowym o powierzchni 750 mkw. zostanie ukończona pod koniec czerwca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Adalbert 2014-12-03 18:40:47
    Zastanawia mnie jak tam TIRy dojadą :)
    Wieliczka obiecuje, obiecuje a drogi nie widać, no może widać, ale ślepą :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA