PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa niemieckiej inwestycji w Wielkopolsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2013 18:43

Ruszyła budowa niemieckiej inwestycji w Wielkopolsce

Firma Amwin rozpoczęła budowę hali magazynowo-produkcyjnej z częścią socjalno-biurową dla niemieckiej firmy Kehrel Aktiengesellschaft. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ponad 4800 mkw. zostanie wybudowany w Mutowie k/Szamotuł (województwo wielkopolskie).

REKLAMA

Amwin - projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, realizuje inwestycje w oparciu o wariant współpracy projektuj-buduj.

Kehrel Aktiengesselschaft to przedsiębiorstwo z kapitałem zagranicznym, które prowadzi działalność w zakresie produkcji wiązek kablowych. W celu zwiększenia potencjału produkcyjnego oraz szerszego zaopatrzenia klientów, firma rozpoczęła inwestycję polegającą na budowie hali magazynowo-produkcyjnej.

Hala zostanie wykonana w konstrukcji stalowej według indywidualnego projektu dostosowanej do potrzeb inwestora, z uwzględnieniem standardu Qamwin. Biuro projektowe Amwin wdroży rozwiązania, które mają obniżyć koszty eksploatacyjne obiektu. Jednym z nich jest system kogeneracyjny. Sercem tego systemu jest gazowy agregat kogeneracyjny, który podczas wytwarzania energii elektrycznej bierze również udział w ogrzewaniu obiektu a w przypadku braku zapotrzebowania na energię elektryczną może przekazywać nadmiar do sieci energetycznej.

Do sprawnego działania, układ potrzebuje stałego odbiornika energii cieplnej o dużej bezwładności. W tym celu przewidziano ogrzewanie podłogowe pod posadzką przemysłową hali produkcyjnej i magazynowej.

Amwin - projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego od przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali oraz części biurowo - socjalnej, wykonanie wszystkich instalacji, wykończenia biur i zagospodarowania terenu, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Przewidywany termin zakończenia realizacji projektu to sierpień 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA