PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyła budowa parku logistycznego koło przejścia granicznego z Ukrainą

  • Autor: PAP
  • 27 sie 2015 20:56

Ruszyła budowa parku logistycznego koło przejścia granicznego z Ukrainą Waimea Logistic Park Korczowa

W miejscowości Młyny koło przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu rozpoczęła się budowa parku logistycznego. Ma to być pierwsze w Polsce centrum obsługi kierowców TIR wraz z nowoczesnym terminalem przeładunkowym.

REKLAMA

Budowa pierwszej hali w ramach Waimea Logistic Park Korczowa ma się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jej koszt to 26 mln zł.

Jak poinformował PAP prezes zarządu Waimea Holding Andrzej Rosiński, obiekt będzie miał powierzchnię 7,2 tys. mkw. "Powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy wraz z centrum obsługi kierowców TIR. Będzie dla nich m.in. specjalna kantyna, pojazdy będą mogli zostawić na strzeżonym parkingu, będzie też serwis samochodowy" - dodał.

Rosiński podkreślił, że inwestycja jest skierowana przede wszystkim do firm, które przed dostarczeniem towarów, np. na Ukrainę czy inne rynki wschodnie, będą chciały magazynować czy konfekcjonować materiały jeszcze na terenie Unii Europejskiej.

Zaznaczył, że park wyróżnia lokalizacja - niespełna 3 km od przejścia granicznego w Korczowej i w pobliżu węzła autostrady A4. Codziennie granicę na tym przejściu przekracza ok. 450 ciężarówek.

"Lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód wykreuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w tym regionie. Nasza inwestycja to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy" - uważa Rosiński.

W ramach Waimea Logistic Park Korczowa na 12 hektarowej działce powstaną docelowo trzy hale magazynowe (łączna pow. to 50 tys. mkw.) wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z szeroko pojętych usług logistycznych.

Wszystkie budynki będą miały funkcję m.in. wysokiego składowania oraz magazynowania produktów spożywczych w temperaturach od 6 do minus 25 stopni C. Na terenie parku funkcjonować będą Agencje Celne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut. Według szacunków pracę na terenie parku może znaleźć nawet 2 tys. osób.

Koszt całej inwestycji to 110 mln zł. Inwestorem parku jest spółka EAST A4 Logistic Park 1 należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA