PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek magazynowy na Śląsku wciąż otwarty na inwestycje

  • wnp.pl
  • 12 lut 2016 10:41

Rynek magazynowy na Śląsku wciąż otwarty na inwestycje Mirosław Jarczyk, dyrektor sprzedaży w GTB Metropolis

Rynek magazynowy w konurbacji śląskiej jest mocno spenetrowany, ale wciąż ma potencjał do rozwoju - dzięki infrastrukturalnym i gospodarczym atutom regionu. Takie wnioski płyną z panelu dyskusyjnego „Magazyny i logistyka - perspektywy rozwoju sektora w województwie śląskim”, który odbył się w czwartek w ramach 4 Design Days w Katowicach.

REKLAMA

Mirosław Jarczyk, dyrektor sprzedaży w GTB Metropolis, wskazał na główne skupiska nieruchomości magazynowych. W Gliwicach znajdują się one przy fabryce Opla i drodze krajowej nr 88, a także wokół węzła Sośnica - przy na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4.

Również fabryka Fiata jest jednym z głównych katalizatorów rynku magazynowego w Tychach i Bieruniu. Kręgosłupem dla tego typu nieruchomości jest także DK86 w Czeladzi, Będzinie i Sosnowcu.

Jarczyk ocenił, że w przyszłości należy oczekiwać realizacji nowych inwestycji w Mysłowicach, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej - wzdłuż drogi S1, a także wzdłuż A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej.

Michał Morcinek, dyrektor oddziału w firmie Brand Springs Poland, która działa w branży automotive, podkreślił, że przy lokalizacji inwestycji liczy się nie tylko lokalizacja, ale również dostęp do pracowników. Z tego powodu firma podjęła decyzję o relokacji swojego zakładu z Rudy Śląskiej do Siemianowic.

Podobnego zdania był Krzysztof Mucha, business development manager Biura Inwestycji Kapitałowych. Zwrócił też uwagę na zmiany zachodzące na rynku, które są związane z rosnącym znaczeniem e-commerce. Deweloperzy muszą pod tego typu działalność stwarzać odpowiednie warunki.

Ten aspekt artykułował również, Paweł Rzepka, dyrektor ds. produkcji i logistyki w Delta Trans Logistik. Ponadto dodał, że strategia spółki zakłada rozwój w Świętochłowicach, centralnie pomiędzy dwoma głównymi miastami konurbacji, czyli Katowicami a Gliwicami.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwo Lotniczego, które zarządza portem lotniczym Katowice Airport, poinformował, że w czerwcu 2016 r. planowane jest oddanie do użytku na terenie lotniska magazynu o powierzchni 10 tys. m kw. z zapleczem biurowym. Spółka rozważa dalsze inwestycje magazynowe w przyszłości, również z wyspecjalizowanymi w tym zakresie podmiotami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA