PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek magazynowy przechodzi zmiany. Deweloperzy korzystają

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sie 2016 13:28

Rynek magazynowy przechodzi zmiany. Deweloperzy korzystają Prologis Park Wrocław

Prologis wynajęła ponad 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej, czyli o ponad 7 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rekonfiguracja łańcucha dostaw i e-commerce w dalszym ciągu napędzają popyt.

REKLAMA

Prologis zamknął drugi kwartał ze współczynnikiem zajętości portfolio operacyjnego na poziomie 94,8.

Na koniec kwartału portfolio operacyjne spółki wyniosło 4,35 mln mkw. Po uwzględnieniu nowych inwestycji portfolio obejmowało 4,52 mln kw.

Rozpoczęte inwestycje

W minionym kwartale Prologis z rozpoczął budowę czterech budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 123 tys. mkw., z których trzy budynki to obiekty typu BTS. Czwarty to obiekt spekulacyjny o powierzchni 21 tys. mkw. wynajęty już w 23 procentach. Z rozpoczętymi w drugim kwartale inwestycjami spółka ma obecnie w budowie dziewięć budynków o łącznej powierzchni 217 000 mkw. Większość inwestycji powstaje w już istniejących parkach w Polsce, zlokalizowanych na kluczowych rynkach logistycznych.

- Drugi kwartał 2016 roku pokazuje, że rynek powierzchni magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej stabilnie się rozwija, a perspektywy napawają optymizmem. Rośnie popyt na powierzchnię magazynową, a co za tym idzie zwiększa się wskaźnik zajętości naszego portfolio, który w II kwartale 2016 roku wyniósł prawie 95 proc.– powiedział Martin Polak, senior vice president i szef regionalny Prologis CEE.

- Urzeczywistnia się spodziewany rozwój e-commerce i jego wpływ na wzrost wynajmu powierzchni magazynowej. Wśród naszych Klientów coraz częściej widzimy firmy z tego sektora, co świadczy o jakości i odpowiedniej lokalizacji obiektów Prologis - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA