PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd zajmie się rozporządzeniem o pomocy publicznej w SSE

  • Autor: PAP
  • 29 paź 2014 20:38

We wtorek rząd zajmie się rozporządzeniem ws. pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych - powiedział PAP wicepremier Janusz Piechociński. Dodał, że treść rozporządzenia uzgodniono z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem.

REKLAMA

Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik wyjaśniała wcześniej, że w trakcie prac nad rozporządzeniem dopisano do niego postulat, który miał na celu ograniczenie pomocy publicznej po 2016 roku, jednak resort gospodarki zwrócił uwagę, że "wpisywanie ograniczeń na tym etapie" zahamuje inwestycje w strefach.

Janusz Piechociński wskazał w środowej rozmowie z PAP, że doszedł do porozumienia z szefem resortu finansów. "Wszystko jest uzgodnione z ministrem Szczurkiem. Mamy decyzję polityczną w tym zakresie" - poinformował PAP Piechociński. Zapowiedział, że w czwartek rozporządzeniem zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów, a we wtorek - rząd.

Rozporządzenie ws. pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych ma dostosować polskie przepisy dot. udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej do zasad unijnych, a tym samym umożliwić udzielanie takiej pomocy w latach 2014-2020.

"Brak nowego rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie zasad udzielania pomocy publicznej wstrzymuje możliwości wydawania nowych zezwoleń dla inwestorów w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE)" - wytykała 9 października w Sejmie posłanka PO Bożena Kamińska. To - jak dodawała - może niekorzystnie wpłynąć na rozwój SSE i zniechęcić potencjalnych zagranicznych przedsiębiorców do inwestycji w Polsce.

Wówczas wiceminister Antoniszyn-Klik odpowiedziała: "Nie będzie znaczących opóźnień. Wszystko odbywa się zgodnie z terminami. Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniu tego rozporządzenia". Wyraziła też nadzieję, że rozporządzenie zacznie działać jeszcze w październiku. Projekt rozporządzenia figurował w porządku obrad rządu na początku października, jednak wówczas Rada Ministrów nie podjęła decyzji w tej sprawie.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza MF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA