PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

S3 – Droga wielkich możliwości - relacja z sesji magazyny na Property Forum Wrocław

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 gru 2016 10:33

S3 – Droga wielkich możliwości - relacja z sesji magazyny na Property Forum Wrocław Sesja magazyny, Property Forum Wrocław 2016

Według ekspertów biorących udział w sesji Property Forum Wrocław 2016 szansą dla rozwoju dolnośląskiego rynku magazynowego może być droga S3. To ona może otworzyć cały zachodni pas Polski dla nowych inwestycji.

REKLAMA

W Polsce jest prawie 11 mln mkw. powierzchni magazynowej. Trzeci kwartał był rekordowym od ostatnich trzech lat. W tym czas wynajęto ponad 870 tys. mkw., a 60 proc. stanowiły nowe umowy najmu. W samym Wrocławiu wynosiły one 65 proc. Potencjał tego miasta wynosi ponad półtora mln mkw. dostępnej powierzchni. Czy to jest moment, w którym ta rozpędzona machina będzie szła do przodu?

Rynek magazynowy się nie przegrzeje
Jerzy Czajkowski, pełnomocnik zarządu ds. inwestycji 7R Logistic, uważa, że rynek magazynowy w Polsce jest dobrze rozwinięty. – Znajdujemy się na fali wznoszącej. Nic nie wskazuje na to, że miałby się przegrzać, a magazyny przestać się wynajmować. Na przykład obserwujemy, że lokalizacje przy S3 obsługują klientów z Niemiec, ale Wrocław będzie też bardzo interesujący – mówi Jerzy Czajkowski.

Zgadza się z nim Damian Kowalczyk, senior development manager w Panattoni Europe. – Na samych Bielanach Wrocławskich, które wydają się nasycone, dostarczamy 40 tys. mkw. w dwóch parkach logistycznych, a plany rozwojowe są wielokrotnie większe. Jeśli chodzi o klientów, notujemy duże zainteresowanie w branży e-commerce. Ważna jest transgraniczność lokalizacji Wrocławia, która umożliwia obsługę rynków niemieckich i czeskich. Do tego mamy bardzo interesujące inwestycje w branży auto motive. Spodziewamy się zwiększonego zapotrzebowania na logistykę i usługi związane z firmami produkcyjnymi, które lokalizują się w pewnej odległości od Wrocławia. Myślę, że musimy być dobrze przygotowani na ten czas – przewiduje Damian Kowalczyk.

Jednocześnie zwraca uwagę na współpracę z miastem Wrocławiem i Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Uważa, że trzeba zapewnić stały dostęp siły roboczej.
– Poza tym nasi klienci pytają się o bardziej zaawansowane rozwiązania, o magazyny wysokiego składowania. Dostrzegamy trend w stronę automatyzacji – mówi Damian Kowalczyk.

Tymczasem Huberta Wojtery, senior konsultanta w Axi Immo Group, mówi, że Wrocław ma dwie cechy, które powodują, że firmy chcą się tam lokować: duży rynek wewnętrzny oraz bliskość Czech i Niemiec. – Między innymi to powoduje, że Wrocław będzie miał podaż na czwartym miejscu w Polsce, czyli za liderami: Warszawą, Górnym Śląskiem i Poznaniem – mówi Hubert Wojtera.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA