PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

S3 – Droga wielkich możliwości - relacja z sesji magazyny na Property Forum Wrocław

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 gru 2016 10:33

S3 – Droga wielkich możliwości - relacja z sesji magazyny na Property Forum Wrocław Sesja magazyny, Property Forum Wrocław 2016

Według ekspertów biorących udział w sesji Property Forum Wrocław 2016 szansą dla rozwoju dolnośląskiego rynku magazynowego może być droga S3. To ona może otworzyć cały zachodni pas Polski dla nowych inwestycji.

REKLAMA

W Polsce jest prawie 11 mln mkw. powierzchni magazynowej. Trzeci kwartał był rekordowym od ostatnich trzech lat. W tym czas wynajęto ponad 870 tys. mkw., a 60 proc. stanowiły nowe umowy najmu. W samym Wrocławiu wynosiły one 65 proc. Potencjał tego miasta wynosi ponad półtora mln mkw. dostępnej powierzchni. Czy to jest moment, w którym ta rozpędzona machina będzie szła do przodu?

Rynek magazynowy się nie przegrzeje
Jerzy Czajkowski, pełnomocnik zarządu ds. inwestycji 7R Logistic, uważa, że rynek magazynowy w Polsce jest dobrze rozwinięty. – Znajdujemy się na fali wznoszącej. Nic nie wskazuje na to, że miałby się przegrzać, a magazyny przestać się wynajmować. Na przykład obserwujemy, że lokalizacje przy S3 obsługują klientów z Niemiec, ale Wrocław będzie też bardzo interesujący – mówi Jerzy Czajkowski.

Zgadza się z nim Damian Kowalczyk, senior development manager w Panattoni Europe. – Na samych Bielanach Wrocławskich, które wydają się nasycone, dostarczamy 40 tys. mkw. w dwóch parkach logistycznych, a plany rozwojowe są wielokrotnie większe. Jeśli chodzi o klientów, notujemy duże zainteresowanie w branży e-commerce. Ważna jest transgraniczność lokalizacji Wrocławia, która umożliwia obsługę rynków niemieckich i czeskich. Do tego mamy bardzo interesujące inwestycje w branży auto motive. Spodziewamy się zwiększonego zapotrzebowania na logistykę i usługi związane z firmami produkcyjnymi, które lokalizują się w pewnej odległości od Wrocławia. Myślę, że musimy być dobrze przygotowani na ten czas – przewiduje Damian Kowalczyk.

Jednocześnie zwraca uwagę na współpracę z miastem Wrocławiem i Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Uważa, że trzeba zapewnić stały dostęp siły roboczej.
– Poza tym nasi klienci pytają się o bardziej zaawansowane rozwiązania, o magazyny wysokiego składowania. Dostrzegamy trend w stronę automatyzacji – mówi Damian Kowalczyk.

Tymczasem Huberta Wojtery, senior konsultanta w Axi Immo Group, mówi, że Wrocław ma dwie cechy, które powodują, że firmy chcą się tam lokować: duży rynek wewnętrzny oraz bliskość Czech i Niemiec. – Między innymi to powoduje, że Wrocław będzie miał podaż na czwartym miejscu w Polsce, czyli za liderami: Warszawą, Górnym Śląskiem i Poznaniem – mówi Hubert Wojtera.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA