PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Są pieniądze, teraz czas na ekspansję. Peter Becar o ambitnych planach P3

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2017 07:33

Są pieniądze, teraz czas na ekspansję. Peter Becar o ambitnych planach P3 Peter Becar, Managing Director CEE w P3

Wejście na nowe rynki i jeszcze bardziej dynamiczny rozwój w lokalizacjach, w których P3 działa obecnie - to główne cele strategii dewelopera. - Nowy właściciel to nowe możliwości - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Peter Becar, Managing Director CEE w P3.

REKLAMA

P3 przechodzi wielkie zmiany. Czy nowy właściciel szykuje modyfikacje dotychczasowej strategii?

Fundusz majątkowy GIC jest długoterminowym inwestorem, który zakupił P3 ze względu na dotychczasowe osiągnięcia i dalszy potencjał wzrostu spółki. Zakup P3 przez tak dużego i doświadczonego inwestora zapewni nam większą stabilność i możliwości rozwoju, co pozwoli na jeszcze lepszy poziom obsługi klientów. Chciałbym podkreślić natomiast, że fundamentalna strategia biznesowa P3, jako długoterminowego inwestora i dewelopera nieruchomości komercyjnych, który jest zorientowany na potrzeby klienta, pozostanie ta sama.

Czy zmiana właściciela w jakikolwiek sposób wpłynie na Państwa inwestycje w Polsce?

Nie, obecna strategia P3 – jako długoterminowego, zorientowanego na potrzeby klienta inwestora jest zgodna z poglądami GIC. Obu partnerom zależy na wzroście istniejących lokalizacji i ekspansji na nowe tereny. Możemy zatem przewidzieć, że dotychczasowa strategia będzie kontynuowana i wzmocniona przez nowego właściciela.

W październiku 2016 roku pozyskali Państwo dodatkowe środki dzięki refinansowaniu portfela nieruchomości. W jaki sposób zamierzacie Państwo wydać te środki?

Długoterminowy projekt refinansowania o wartości 1,4 mld EUR , realizowany wraz z grupą wiodących międzynarodowych instytucji podkreśla siłę strategii, aktywów oraz bazy klientów P3 i zapewni Grupie istotną dodatkową elastyczność umożliwiającą dalszą realizację jej strategii rozwoju. P3 jest dobrze przygotowane do kolejnej fazy rozwoju z GIC.

Jeśli chodzi o podział tych środków, po pierwsze, zamierzamy przyspieszyć rozwój istniejącego banku ziemi P3, który pozwala na wybudowanie 1,4 mln mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej w całej Europie. Dodatkowo będziemy szukać okazji do nabycia nowych gruntów i aktywów stałych zarówno w krajach, gdzie już jesteśmy obecni, jak i w zupełnie nowych regionach.

Nie chodzi nam jednak tylko o wzrost. Nasze plany ekspansji są ściśle związane z naszą strategią, zarówno jeśli chodzi o kraje, w których już działamy, jak i o nowe rynki. Okazje inwestycyjne, których poszukujemy muszą się odznaczać wysoką jakością lokalizacji oraz, w wypadku aktywów istniejących, muszą to być zasoby, które odpowiadają lub mogą być przystosowane do wysokich standardów P3.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA