PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Same day delivery orężem w walce o klienta

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2016 07:48

Same day delivery orężem w walce o klienta fot. FurgonetkaDziś

Sklepy stacjonarne już niebawem zostaną pozbawione kolejnego argumentu w starciu ze sklepami internetowymi - natychmiastowego odbioru zakupów. Grupa Furgonetka wprowadza na polski rynek nową usługę FurgonetkaDziś, czyli możliwość dostawy zakupów online już w dniu zamówienia.

REKLAMA

Kupujący offline pytani o to, co przekonuje ich do tradycyjnych zakupów, wskazywali głównie możliwość bezpośredniego kontaktu z produktem oraz posiadania go od razu po zakupie. Dzięki nowej usłudze same day delivery, zniknie jeden, z tych dwóch wymienionych wyżej elementów dzielących e-commerce i tradycyjny handel - szybkość doręczenia.

Od stycznia 2016 roku, każdy e-sklep, który posiada magazyny w pobliżu Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Szczecina, będzie mógł zaoferować tę usługę klientom mieszkającym na terenie tych miast. Dostępne będą także przesyłki pomiędzy miastami, w tej chwili pomiędzy Warszawą, Poznaniem, Katowicami i Łodzią.

W związku z tym, że same day delivery jest wciąż nowością na rynku, należy się do jej obsługi odpowiednio przygotować.

- Jako grupa Furgonetka pomagamy we wdrożeniu usługi, doradzamy jak przygotować sklep i magazyn pod względem logistycznym, pomagamy wybrać produkty przeznaczone dla tej usługi, dobieramy odpowiednie rozwiązania IT oraz podpowiadamy w jaki sposób komunikować usługę wśród klientów końcowych. Dzięki tak szybkiemu doręczeniu, e-sklep może wiele zyskać, jednak aby zadowolić klientów, takie zamówienia powinny być traktowane priorytetowo. Ważne, aby do wdrożenia tej usługi podejść profesjonalnie - nie ma tu miejsca na błędy. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z planem, w przeciwnym wypadku, klient zrazi się do naszego sklepu. - podsumowuje Piotr Szymczak, członek zarządu Grupy Furgonetka.

Dostawa tego samego dnia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich sklepów online, dlatego szybkie wprowadzenie jej do oferty daje realną szansę na wyróżnienie się wśród konkurencji. Zwłaszcza, że klienci są już na taką usługę gotowi. Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że nawet ponad połowa kupujących online deklaruje gotowość do poniesienia dodatkowych kosztów, aby otrzymać przesyłkę w dniu złożenia zamówienia. Jest to o tyle ważny sygnał, że koszt usługi FurgonetkaDziś jest tylko o kilka złotych wyższy od opłaty za tradycyjną dostawę kurierską, która trwa 1-2 dni, czyli zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Cena jest stała, również w przypadku przesyłek międzymiastowych.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA