PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills: "Zaskoczymy rynek jeszcze nie raz"

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 22 gru 2017 12:52

Savills: "Zaskoczymy rynek jeszcze nie raz" Wojciech Zoń, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych Savills

W 2018 r. zaskoczymy rynek jeszcze nie raz - zapowiada Wojciech Zoń, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych Savills podsumowując pierwszy rok działalności zespołu.

REKLAMA

 

2017 rok na rynku magazynowym to czas wzrostów i rekordów - o tym już wiemy. Jakie nowe trendy Savills zaobserwował na rynku?  I z jakimi wyzwaniami musieliście się mierzyć? 

Wojciech Zoń: Rekordowy popyt na nieruchomości magazynowe i przemysłowe jest zjawiskiem pozytywnym, ale jednocześnie stanowi spore wyzwanie dla rynku. Firmy poszukujące powierzchni przekraczających 30 tys. mkw. już nikogo nie dziwią, stając się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Ma to związek m.in. z bardzo dobrą kondycją sektora produkcyjnego czy dalszym, bardzo dynamicznym, rozwojem sektora e-commerce.

Rynek musi na to zapotrzebowanie odpowiedzieć i zmierzyć się z takimi kwestiami, jak chociażby aktualna sytuacja na rynku pracy. Wzrost kosztów pracy przekłada się m.in. na większą ostrożność inwestorów w dobieraniu lokalizacji magazynowych i analizowaniu ich pod kątem dostępności do pracowników w danym regionie, a także na wyższe koszty budowy samych obiektów, ze względu na problem braku rąk do pracy w branży budowlanej.

Z kolei wspomniany sektor e-handlu, wraz z nierozerwalnie z nim związanym zapleczem logistycznym, rodzi obecnie coraz silniejszy trend związany z chęcią skrócenia czasu dostawy produktu do klienta. Ma to przełożenie na popyt na nieruchomości magazynowe w obrębie największych aglomeracji, które, jako uzupełnienie magazynu centralnego, mogą odpowiadać za jeden z ostatnich etapów łańcucha dostaw (tzw. last mile delivery), przyśpieszając cały proces. Dostrzegając tego rodzaju trendy jesteśmy w stanie doradzić naszym klientom jak najefektywniej przekuć lokalizację magazynową na usprawnienie procesu produkcji, magazynowania i logistyki.

Dla Savills koniec 2017 roku to nie tylko podsumowanie tego, co działo się na rynku magazynowym, ale również bilans pierwszego roku działalności Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych. Jak oceniacie te 12 miesięcy?

To był bardzo pracowity rok. Niemal od zera musieliśmy zbudować świadomość marki Savills w branży nieruchomości magazynowych. Działamy krok po kroku i wiele jeszcze pozostało do zrobienia, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że na tym polu odnieśliśmy już pierwsze sukcesy. Pomogły w tym dobre relacje naszych doradców z klientami. Posiadamy silny i doświadczony zespół. W 2017 roku wzięliśmy udział m.in. w sesjach dotyczących rynku magazynowego na Property Forum w Katowicach, Warszawie i Krakowie. Oprócz tego prowadziliśmy też szereg innych działań związanych z komunikacją nowej linii biznesowej firmy m.in. w formie spotkań z deweloperami i najemcami. Te działania pomagają budować rozpoznawalność Savills w naszej branży.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA