PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segregacja odpadów w służbie redukcji kosztów firm

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 mar 2015 13:47

Chociaż każda działalność produkcyjna wiąże się z wytworzeniem odpadów, nadal w wielu przedsiębiorstwach organizacja gospodarki odpadami traktowana jest jak zło konieczne. Tymczasem poprzez odpowiednie zarządzanie tym procesem z odpadów można wydobyć cenne surowce i zapewnić firmie optymalizację w zarządzaniu zasobami, która może przynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności rocznie.

REKLAMA

Pierwszym krokiem do optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa w zakresie gospodarki odpadami jest przeprowadzenie w firmie podstawowej analizy dotychczasowego sposobu zarządzania wszystkimi rodzajami odpadów oraz procesów produkcyjnych. Uwagę zwraca się m.in. na wewnętrzną logistykę, stopień segregacji surowców nadających się do ponownego przetworzenia oraz potencjał wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych usprawniających dotychczasowe podejście, czyli na możliwość zarządzania odpadami w sposób kompleksowy.

- Analiza dotychczasowego sposobu prowadzenia gospodarki odpadami odgrywa kluczową rolę w ustaleniu możliwości optymalizacji stosowanych rozwiązań, a przez to kosztów przedsiębiorstwa. Przeprowadzając taki przegląd, zwracamy zawsze uwagę na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa wynikające nie tylko z jego branży i specyfiki działalności, ale też organizacji produkcji. Przegląd wytwarzanych odpadów umożliwia wyselekcjonowanie strumieni, które mogą zostać poddane recyklingowi lub innej formie odzysku. Celem tych działań jest zminimalizowanie ilości odpadów przeznaczonych do składowania, stanowiących znaczy koszt dla firmy i niekorzystnych dla środowiska. Często wynik takiej analizy jest zaskoczeniem dla przedsiębiorstw, które do tej pory kojarzyły obsługę odpadów z wysokimi kosztami - mówi Anna Nowakowska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Stena Recycling.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA