PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro dostarczy pionierski hub dystrybucyjny dla IKEA w Paryżu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 lut 2018 13:19

Segro dostarczy pionierski hub dystrybucyjny dla IKEA w Paryżu fot. © ARCHIFACTORY / GSE / SEGRO

Segro podpisało umowę z IKEA France. Szwedzki gigant meblowy wynajmie powierzchnię 50 tys. mkw. powierzchni magazynowej z przeznaczeniem na wielopiętrowy magazyn w Port de Gennevilliers. Sfinalizowanie transakcji oznacza, że obiekt jest skomercjalizowany na 11 miesięcy przed planowanym oddaniem do użytku.

REKLAMA

Logistyczny hub znany jako Paris Air2 Logistique ma 63 tys. mkw. i ma zostać ukończony pod koniec 2018 roku. Kompleks jest flagową inwestycją wśród pionierskich wielopiętrowych magazynów. Wyraża innowacyjne podejście Segro wychodzące na przeciw wyzwaniom zmniejszającej się dostępnej przestrzeni wokół obszarów o wysokiej populacji.

Obiekt będzie wyposażony w 48 dwustronnych doków na samochody dostawcze na parterze oraz 25 jednostronnych na pierwszym pietrze, połączonych 10 metrową rampą, która pozwoli pojazdom na przejazd w dwie strony. Hub ma spełniać normy certyfikatu BREEAM Excellent, będzie też miał 85 punktów do ładowania pojazdów elektrycznych.

Design obiektu oraz dobre połączenie z trasami A15 i A86 mają umożliwić IKEA transport towarów przy użyciu pojazdów zasilanych elektrycznie do centrum Paryża oraz zachodnich przedmieść metropolii. Lokalizacja w Port de Gennevilliers pozwala na transport do Paryża także drogą rzeczną, na Sekwanie, co w połączeniu z koleją potencjalnie pozwoli uniknąć opóźnień spowodowanych korkami.

Również odległość 5 km. od Porte de Clichy i the Port of Gennevilliers sprawia, że obiekt spełnia ambicje IKEA France związane z wielokanałową strategią.

- Dzięki instalacji nowego centrum dystrybucyjnego w tym hubie IKEA France potwierdza swoje strategiczne wybory związane z możliwościami dostaw do Paryża i zachodnich okolic miasta. Pozwoli nam to kontynuować udoskonalanie jakości naszych usług i optymalizować dostawy jednocześnie redukując nasze zużycie energii - powiedział Vicente Cubells, Director of Customer Relations w IKEA France.

- Partnerstwo z IKEA podkreśla, że Segro kontynuuje tworzenie przestrzeni niezbędnej do zrealizowania potrzeb nowoczesnych klientów, zwłaszcza działających w sektorze e-commerce. Realizacja w Paryżu może służyć za przykład, którym podążymy w Londynie, gdzie brakuje industrialnych powierzchni, a rosnąca liczba ludności i zapotrzebowanie w e-commerce staje się wyzwaniem dla wielopiętrowych magazynów. Zaangażowanie IKEA w Paryżu dowodzi, że ten pomysł może działać - skomentował Andy Gulliford, Chief Operations Officer, Segro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA