PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro Industrial Park Wrocław zdobywa najemcę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2014 11:21

Segro Industrial Park Wrocław zdobywa najemcę

Firmy Chassis Brakes International Poland – producent komponentów do układów hamulcowych oraz Segro – deweloper, właściciel i zarządca powierzchni magazynowych, podpisały długoterminową umowę na wynajem ok. 2 300 mkw. powierzchni magazynowej, w ramach Segro Industrial Park Wrocław. Nowy obiekt posłuży najemcy do przechowywania różnorodnych elementów do produkcji zacisków hamulcowych.

REKLAMA

Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o należy do Grupy Chassis Brakes International, jednego z wiodących producentów komponentów do układów hamulcowych na świecie. Firma działa na pięciu kontynentach, w 22 lokalizacjach, a jej zakłady produkcyjne znajdują się w 15 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii.

W październiku 2013 roku we Wrocławiu został oficjalnie otwarty nowy zakład Chassis Brakes International Poland, który specjalizuje się w wytwarzaniu zacisków hamulcowych oraz hamulców bębnowych. Firma poszukiwała magazynu położonego w bliskiej odległości od fabryki, aby móc realizować założenia długofalowej strategii logistycznej mającej na celu optymalizację kosztów oraz wprowadzenie usprawnień w zakresie opakowań i transportu.

Chassis Brakes International Poland wynajęła w ramach kompleksu Segro Industrial Park Wrocław ok. 2 300 mkw. powierzchni magazynowej, która posłuży firmie jako magazyn do składowania komponentów do produkcji wyrobów gotowych. Z obiektu Segro komponenty dostarczane będą co godzinę metodą JIT (Just In Time Delivery) na linie produkcyjne znajdujące się w fabryce, która mieści się w pobliżu parku logistycznego. Taka forma dostaw jest zgodna ze stosowaną w fabryce koncepcją Lean. Przy linii produkcyjnej znajduje się zawsze minimalny zapas komponentów, który na bieżąco uzupełniany jest z magazynu zewnętrznego Segro, a zamawianie części za pomocą systemu Kanban gwarantuje przejrzystość procesu oraz jest standardem nowoczesnych rozwiązań logistycznych w motoryzacji. Wyroby gotowe dostarczane są dla takich światowych marek jak: BMW, Volkswagen, Dacia, Renault, Fiat, Ford, Mercedes.

- W wynajętym obiekcie na terenie Segro Industrial Park Wrocław zamontowano regały wysokiego składowania, a części o dużej rotacji magazynowane są blokowo, co przyczynia się do efektywnego wykorzystania miejsca w obiekcie oraz gwarantuje szybkie pobranie potrzebnych do produkcji komponentów. Do wszystkich operacji logistycznych wykorzystywane są skanery, a dane wczytywane są poprzez terminale radiowe, które dostarczają informacje bezpośrednio do systemu SAP. Dodatkowo specjalnie dla pracowników magazynu zostanie oddane zaplecze socjalno-biurowe projektowane przez Segro według specyfikacji i wymagań CBI Poland - komentuje zawarcie umowy Wojciech Śliwiński dyrektor fabryki Chassis Brakes International Poland.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA