PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro kupuje magazyn na Żeraniu

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 kwi 2013 12:16

Segro kupuje magazyn na Żeraniu

Firma Segro kupiła od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za 43,2 mln euro kompleks magazynowy Żerań Park II w Warszawie.

REKLAMA

Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1,8 tys. mkw. Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49,9 tys. mkw. powierzchni do wynajmu. 

Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym  3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma.

To już drugi zakupu nieruchomości przez Segro w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku spółka nabyła kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw) za kwotę 14,1 miliona euro. Park o powierzchni 36,6 tys. mkw. składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską, zlokalizowanych 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Poziomu wynajęcia powierzchni w SEGRO Business Park Warsaw od momentu zakupu nieruchomości wzrósł z 79 do 92 proc. Jedną z ostatnich transakcji jest rozszerzenie współpracy z firmą CAT LC Polska - dostawcą usług logistycznych i dystrybucyjnych. Najemca zwiększył wynajmowaną powierzchnię 7 tys. mkw. o dodatkowe 2,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej oraz przedłużył  najem o kolejne 4 lata.

Zespół Segro już rozpoczął proces komercjalizacji powierzchni dostępnych w ramach kompleksu Żerań Park II. Planuje także zwiększenie poziomu wynajęcia powierzchni oraz wzrost dochodów z tytułu najmu w perspektywie średnioterminowej.

- Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową Segro w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach,  poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz  dewelopment.  Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box) - skomentował transakcję David Sleath, dyrektor generalny Segro. 

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA