PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro nie martwi się kryzysem. W planach rozwój wszystkich kompleksów magazynowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 maj 2013 12:24

Segro nie martwi się kryzysem. W planach rozwój wszystkich kompleksów magazynowych

Jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowej - firma Segro nie przejmuje się spadającymi wskaźnikami gospodarczymi. - Długofalowa prognoza dla segmentu magazynowego w Polsce jest optymistyczna. Dzięki rozwojowi infrastruktury i wybranych gałęzi przemysłu, np. sektora e-commerce, a także inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych, możemy spodziewać się stabilnego popytu - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną. Segro planuje potężne inwestycje w kompleksach logistycznych.

REKLAMA

Jak oceniają Państwo kondycję polskiego rynku nieruchomości magazynowo-logistycznych w perspektywie pogarszających się wskaźników gospodarczych?

Rok 2012, mimo że zakończony rekordową wartością transakcji inwestycyjnych, upłynął pod znakiem spowolnienia gospodarczego. Także w bieżącym roku prognozowany jest dalszy spadek wzrostu PKB oraz utrzymująca się wysoka stopa bezrobocia.

Niekorzystna koniunktura oddziałuje na ograniczoną i ostrożną aktywność najemców, dlatego spodziewamy się, że w 2013 roku utrzyma się wysoki udział inwestycji zabezpieczonych wcześniejszymi wieloletnimi umowami.

Jednak na tle innych gospodarek europejskich, Polska z kryzysem nadal radzi sobie stosunkowo dobrze. Agencje ratingowe pozytywnie oceniają kondycję naszej gospodarki. W ubiegłym roku wartość transakcji inwestycyjnych na krajowym rynku wyniosła około 462 mln euro, co podwoiło wynik z rekordowego 2006 roku.

Dane statystyczne pokazują jednak tendencję spadkową, jeśli chodzi o popyt na powierzchnie magazynowo-logistyczne. Jakie są główne przyczyny takiego stanu rzeczy?

Obserwujemy utrzymujący się trend wydłużania procesu decyzyjnego oraz większą ostrożność w zakresie podejmowania zobowiązań biznesowych. Jednak długofalowa prognoza dla segmentu magazynowego w Polsce jest optymistyczna. Dzięki rozwojowi infrastruktury i wybranych gałęzi przemysłu (np. sektora e-commerce), a także inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych możemy spodziewać się stabilnego popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe.

Czy widzą Państwo nowe trendy na rynku magazynowo-logistycznym, jeśli chodzi o podejście do inwestycji i zdobywanie nowych najemców?

Zdecydowanie utrzyma się trend realizacji głównie powierzchni typu build-to-suit (BTS), czyli obiektów projektowanych według indywidualnych wymagań najemcy i wynajmowanych na podstawie wieloletnich kontraktów. Takie powierzchnie odpowiadają na stale rosnące wymagania najemców i ściśle odpowiadają specyfice poszczególnych branż.

Jak na zmieniającym się rynku radzi sobie firma Segro?

W 2013 roku koncentrujemy się na dalszej rozbudowie portfela nieruchomości w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, które utrzymują swoją popularność nawet w momencie osłabienia gospodarki. Obecnie posiadamy już ponad 700 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA