PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro nie zwolni tempa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lut 2015 12:32

Segro nie zwolni tempa

Nowe akwizycje, kolejne projekty deweloperskie oraz możliwość realizacji inwestycji spekulacyjnych - to przepis Segro na sukces w 2015 roku. Magdalena Szulc, dyrektor spółki na Europę Centralną opowiada w rozmowie z Propertynews.pl o planach firmy na najbliższe 12 miesięcy.

REKLAMA

Jak ocenia Pani obecną sytuację w branży magazynowo-logistycznej?

Rok 2014 był rekordowy dla całej branży. Również dla Segro był to bardzo udany okres. Rozpoczęliśmy budowę ponad 84 000 mkw. powierzchni oraz dokonaliśmy dwóch znaczących transakcji zakupu w regionie Europy Centralnej w ramach Segro European Logistics Partnership. Ze względu na obiecujące prognozy gospodarcze, wynikające m.in. z dobrej sytuacji makroekonomicznej kraju, spodziewamy się utrzymania zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe na podobnym poziomie także w tym roku.

Nad jakimi projektami będą Państwo pracować w 2015 roku?

Właśnie sfinalizowaliśmy budowę nowoczesnego centrum logistycznego dla Volkswagen Group Polska, o powierzchni ponad 30 000 mkw., na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki. Kontynuujemy realizację nowego obiektu o powierzchni blisko 10 000 mkw. w kompleksie Segro Business Park Warsaw, Ożarów, której ukończenie planowane jest na drugi kwartał 2015 roku. Również w regionie warszawskim, cieszącym się największym zainteresowaniem wśród najemców, planujemy budowę nowego magazynu w ramach Segro Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Prace rozpoczną się wiosną tego roku. Pracujemy również nad przygotowaniem kolejnej inwestycji w Tychach, na potrzeby której z końcem zeszłego roku nabyliśmy grunt o powierzchni prawie 10 ha. Segro Industrial Park Tychy II docelowo dostarczy ponad 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Pierwsze moduły mogą być dostępne dla naszych nowych klientów jeszcze w tym roku. Pozostałe parki również przygotowane są do dalszej ekspansji, w odpowiedzi na pojawiające się zapotrzebowanie ze strony obecnych oraz nowych najemców.

Czy firma planuje rozwój inwestycji spekulacyjnych?

Deweloperzy nadal podchodzą ostrożnie do inwestycji spekulacyjnych, jednak obserwując sytuację rynkową w kilku ostatnich kwartałach, widać znaczny wzrost liczby projektów budowanych na tej zasadzie. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy realizację nowego projektu w Warszawie, w kompleksie Segro Business Park Warsaw, Ożarów, gdzie aż 90 proc. powierzchni nie zostało zabezpieczone wcześniejszymi umowami najmu. W ramach obiektu oferowane będą moduły zaczynające się od 650 mkw. (Small Business Units) i większe, stanowiące wielokrotność podstawowego modułu. Dla nowych najemców dostępne będzie ponad 8 000 mkw. powierzchni. Oddanie budynku do użytku planujemy na drugą połowę tego roku.

Jakie są główne cele firmy w 2015 roku?

Zamierzamy kontynuować założoną w latach poprzednich strategię Segro, polegającą na rozwoju portfela nieruchomości w Europie Centralnej, poprzez selektywne zakupy nowych aktywów, a także rozwój dotychczasowych inwestycji w strategicznych lokalizacjach. W Polsce skupimy naszą uwagę na rozwoju w regionach: warszawskim, śląskim, wielkopolskim, a także w Polsce Centralnej. Skupimy się na inwestycjach BTS, nie wykluczając poszerzenia działalności o budowy spekulacyjne.

Dziękujemy za rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA