PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro podsumowuje dekadę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 kwi 2016 09:31

Segro podsumowuje dekadę 10-lecie Segro

1,2 mln mkw. i portfolio o wartości 860 mln euro – Segro obchodzi 10-lecie działalności w Europie Centralnej.

REKLAMA

 W Polsce portfel firmy stanowi ponad 10 proc. rynku, dzięki czemu jest ona drugim co do wielkości graczem.

W Wielkiej Brytanii firma działa już aż 96 lat, co sprawia, że jest jednym z najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w branży. W regionie Europy Centralnej rozpoczęła działalność dziesięć lat temu – w 2006 roku. 

W ciągu tych 10 lat Segro zbudowało portfolio w Europie Centralnej – powstało 15 parków usytuowanych w 9 kluczowych lokalizacjach Polski oraz Czech. Nieruchomości zostały ulokowane w okolicy głównych węzłów komunikacyjnych oraz ośrodków transportowych takich jak porty czy lotniska.

- Jednym z głównych założeń strategicznych naszej firmy jest wybór lokalizacji, która zagwarantuje naszym klientom najbardziej efektywną komunikację na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Nasze obiekty znajdują się zawsze w obrębie lub bliskiej okolicy strategicznych ośrodków miejskich, takich jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Stryków, Tychy, Warszawa, Wrocław oraz Praga. Tym samym umożliwiamy naszym klientom wygodny dostęp do najbardziej rozwojowych rynków – komentuje rozwój firmy Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Aktualnie z nieruchomości Segro w Europie Centralnej korzysta 160 klientów, którzy są przedstawicielami różnych gałęzi gospodarki. Głównymi najemcami są firmy z sektorów: logistycznego, handlowego, motoryzacyjnego, oraz farmaceutycznego. W ciągu 10 lat deweloper dostarczył swoim klientom szereg obiektów, zarówno standardowych big boxów, jak i szytych na miarę budynków build-to-suit (BTS), odpowiadając tym samym na potrzeby charakterystyczne dla specyfiki różnych branż. Ponadto, jako jedna z pierwszych w Polsce, firma zaoferowała swoim najemcom moduły small-business-unit, których powierzchnia zaczyna się już od 500 mkw. Parki Segro, na terenie których dostępne są tego typu powierzchnie znajdują się w Łodzi i Warszawie.

Spółka działa na rynku jednocześnie jako deweloper, zarządca nieruchomości i inwestor. W trakcie dekady swojej aktywności w Europie Centralnej dokonała kilku znaczących zakupów, m.in. nowoczesnych obiektów logistycznych na obrzeżach Warszawy, Łodzi i Poznania, o wartości 100 mln euro. W ostatnim czasie SEGRO powiększyło również swój portfel nieruchomości w Czechach, nabywając kolejny budynek o powierzchni 11 800 mkw., zlokalizowany tuż obok istniejącego w Pradze parku.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA