PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro podsumowuje dekadę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 kwi 2016 09:31

Segro podsumowuje dekadę 10-lecie Segro

1,2 mln mkw. i portfolio o wartości 860 mln euro – Segro obchodzi 10-lecie działalności w Europie Centralnej.

REKLAMA

 W Polsce portfel firmy stanowi ponad 10 proc. rynku, dzięki czemu jest ona drugim co do wielkości graczem.

W Wielkiej Brytanii firma działa już aż 96 lat, co sprawia, że jest jednym z najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w branży. W regionie Europy Centralnej rozpoczęła działalność dziesięć lat temu – w 2006 roku. 

W ciągu tych 10 lat Segro zbudowało portfolio w Europie Centralnej – powstało 15 parków usytuowanych w 9 kluczowych lokalizacjach Polski oraz Czech. Nieruchomości zostały ulokowane w okolicy głównych węzłów komunikacyjnych oraz ośrodków transportowych takich jak porty czy lotniska.

- Jednym z głównych założeń strategicznych naszej firmy jest wybór lokalizacji, która zagwarantuje naszym klientom najbardziej efektywną komunikację na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Nasze obiekty znajdują się zawsze w obrębie lub bliskiej okolicy strategicznych ośrodków miejskich, takich jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Stryków, Tychy, Warszawa, Wrocław oraz Praga. Tym samym umożliwiamy naszym klientom wygodny dostęp do najbardziej rozwojowych rynków – komentuje rozwój firmy Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Aktualnie z nieruchomości Segro w Europie Centralnej korzysta 160 klientów, którzy są przedstawicielami różnych gałęzi gospodarki. Głównymi najemcami są firmy z sektorów: logistycznego, handlowego, motoryzacyjnego, oraz farmaceutycznego. W ciągu 10 lat deweloper dostarczył swoim klientom szereg obiektów, zarówno standardowych big boxów, jak i szytych na miarę budynków build-to-suit (BTS), odpowiadając tym samym na potrzeby charakterystyczne dla specyfiki różnych branż. Ponadto, jako jedna z pierwszych w Polsce, firma zaoferowała swoim najemcom moduły small-business-unit, których powierzchnia zaczyna się już od 500 mkw. Parki Segro, na terenie których dostępne są tego typu powierzchnie znajdują się w Łodzi i Warszawie.

Spółka działa na rynku jednocześnie jako deweloper, zarządca nieruchomości i inwestor. W trakcie dekady swojej aktywności w Europie Centralnej dokonała kilku znaczących zakupów, m.in. nowoczesnych obiektów logistycznych na obrzeżach Warszawy, Łodzi i Poznania, o wartości 100 mln euro. W ostatnim czasie SEGRO powiększyło również swój portfel nieruchomości w Czechach, nabywając kolejny budynek o powierzchni 11 800 mkw., zlokalizowany tuż obok istniejącego w Pradze parku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA