PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro postawi na projekty deweloperskie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lip 2015 08:55

Segro postawi na projekty deweloperskie David Sleath, CEO Segro

Firma Segro zanotowała dobrą połowę roku. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 330 mln funtów. To o 46 proc. więcej niż przed rokiem. Jednocześnie zarząd planuje skoncentrować się przede wszystkim na projektach deweloperskich.

REKLAMA

Firma zanotowała także wzrost wskaźnika EPRA NAV o 8,3 proc. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy portfel grupy powiększył swoją wartość o 6 proc., do 5,2 mld funtów. Wartość portfela w Europie kontynentalnej wzrosła o 2,3 proc. 

Jak informują przedstawiciele firmy, kontynuowane będą procesy deweloperskie skoncentrowane na rynkach z niewystarczającą podażą nowoczesnej powierzchni magazynowej. W trakcie budowy jest 332,4 tys. mkw. nowej powierzchni. Bank ziemi posiadany przez firmę może umożliwić budowę kolejnych 2 mln mkw.

- 2015 staje się kolejnym dobrym rokiem dla Segro. Notujemy dobre wyniki finansowe i pozytywne funkcjonowanie portfela nieruchomościowego, co jest odczuwalne dzięki zmianom w strategii budowy nieruchomości - powiedział CEO firmy, David Sleath.

- Odczuwamy szczególnie duży popyt ze strony firm kurierskich, operatorów logistycznych i sieci handlowych, które korzystają z dobrej sytuacji eknomicznej na rynkach - dodał.

Dalsze plany Segro zakładają przede wszystkim działalność deweloperską, w tym rozwój banku ziemi. - W tym momencie niezwykle trudne jest przejmowanie gotowych nieruchomości, które spełniają nasze cele co do stopy zwrotu - dodał CEO Segro.

W I połowie roku Segro zanotowała wzrost przychodów z wynajmu o 4,3 proc. Zakończone w tym okresie projekty deweloperskie doprowadziły do wzrostu rocznych przychodów z najmu o 3,2 mln funtów. Po pełnym wynajęciu będzie to już 5,2 mln funtów. Zapowiedziane projekty po zrealizowaniu mogą przynieść kolejne 22,4 mln funtów po pełnym wynajęciu.

Poziom pustostanów wzrósł do 7,4 proc. z 6,3 proc. pod koniec 2014 roku. Jest to głównie wynik oddania do użytku inwestycji spekulacyjnych (0,4 proc.) oraz akwizycji (0,4 proc.).

Wskaźnik LTV wynosi obecnie 39 proc. Pod koniec 2014 roku było to 40 proc. Segro chce dalej obniżać poziom zadłużenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA