PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro przedłuża swoją pierwszą umowę najmu w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 kwi 2016 13:14

Segro przedłuża swoją pierwszą umowę najmu w Polsce Segro Logistic Park Stryków

Corning Optical Communications, pierwszy klient Segro w Europie Centralnej, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Segro Logistics Park Stryków.

REKLAMA

W negocjacjach uczestniczyły firmy Knight Frank i Axiimmo, reprezentując najemcę.

Współpraca pomiędzy Segro i Corning trwa już od 10 lat, od momentu rozpoczęcia działalności dewelopera w Polsce. Obiekt o powierzchni 43 tys. mkw.  powstał na zamówienie firmy Corning jako rozwiązanie szyte na miarę – build to suit. Był to jednocześnie pierwszy budynek Segro w Europie Centralnej, który do dzisiaj pozostaje jednym z największych projektów dewelopera w regionie.

Powierzchnia, z której korzysta Corning, jest aktualnie podzielona na: magazyn, produkcję zmechanizowaną, produkcję ręczną oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Od 2010 r. działa w nim także laboratorium testów i kwalifikacji, gdzie testowane są i kwalifikowane produkty dla użytkownika końcowego. Zakład w Strykowie jest największym obiektem Corning w Europie. Produkowane w nim kable światłowodowe i inne rozwiązania optyczne dla telekomunikacji, trafiają na rynki europejskie, na Bliski Wschód i do Afryki. Odbiorcą tylko 1 proc. towarów jest rynek polski, aż 99 proc. jest eksportowanych. Roczna produkcja kabli światłowodowych dostarczana przez zakład w Strykowie wystarczyłaby, aby 100-krotnie opleść kulę ziemską.

- Dzięki naszym produktom do wielu europejskich domów trafiają najnowsze technologie, w tym między innymi usługa FTTH czyli szerokopasmowe usługi teleinformatyczne takie jak internet, telewizja HDTV czy VoIP. W Polsce FTTH nie jest jeszcze bardzo popularne, ale za granicą korzysta z niego coraz więcej użytkowników - mówi Mariusz Bielawski, dyrektor Corning Optical Communications.

Corning Optical Communications to światowy lider kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Firma, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, istnieje od ponad 160 lat i zatrudnia blisko 35 000 pracowników. Posiada ponad 100 fabryk i biur na całym świecie, m.in. w Polsce.

- Na wielu powierzchniach magazynowych i produkcyjnych Segro powstają innowacyjne, popularne na całym świecie rozwiązania, usprawniające codzienne życie milionów ludzi. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego klienta, który jest z nami, odkąd Segro rozpoczęło swoją działalność w Polsce. Przedłużenie naszej współpracy świadczy także o wysokiej jakości dostarczanych przez nas powierzchni – dodaje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Segro Logistics Park Stryków jest jedną z kluczowych inwestycji dewelopera w Polsce i największym centrum logistycznym Segro w Europie Centralnej.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA