PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro szuka kolejnych akwizycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 lut 2014 15:03

Transakcja przejęcia przez firmę Segro 25 inwestycji magazynowych w Polsce, Niemczech i we Francji, to jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy na rynku logistycznym. Firma nie zamierza jednak na tym poprzestać i szuka kolejnych projektów. - Rozwój poprzez development dużych parków logistycznych w głównych lokalizacjach w Polsce oraz dalsze selektywne zakupy portfeli nieruchomościowych - to nasze plany na najbliższe miesiące - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Paweł Sapek, dyrektor Segro ds. Rozwoju na Europę Centralną

REKLAMA

- Liczba transakcji, jakie mamy zabezpieczone na 2014 rok i liczba budów, jakie zaczynamy w II kwartale, pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Będziemy dalej konsekwentnie realizować strategię, jaką prowadzimy w Polsce od kilku lat - komentuje Paweł Sapek.

Firma posiada obecnie fundusze, które mogą zostać przeznaczone na ten cel. W ubiegłym roku zawiązano platformę inwestycyjną SELP -  wspólny projekt Segro oraz kanadyjskiego funduszu emerytalnego. Łącznie na akwizycje i nowe projekty fundusz może wydać prawie 2 mld euro.

- Rozwój poprzez development dużych parków logistycznych w głównych lokalizacjach w Polsce, jak również dalsze selektywne zakupy portfeli nieruchomościowych - to nasze plany na najbliższe miesiące - tłumaczy Sapek. - Dzięki stworzeniu platformy inwestycyjnej SELP, mamy dostęp do kapitału, co zostało udowodnione zakupem portfelu nieruchomościowego Tristan Capital, obejmującego nieruchomości w Polsce, Niemczech i we Francji - dodaje dyrektor Segro.

Firma koncentruje się także na poszukiwaniu optymalnego zestawu najemców dla swoich parków logistycznych.

Pytany o wpływ sektora e-commerce na polski rynek logistyczny, Sapek zauważa jego wciąż znikomy udział w ogólnym handlu. - Obecnie jest to około 2 do 3 proc. Jednak patrząc się na rozwój tego segmentu w Niemczech czy Anglii oraz na rozwój powierzchni magazynowych i przemysłowych z nim związanych, możemy postrzegać go bardzo optymistycznie - komentuje Paweł Sapek.

Dyrektor rozwoju w Segro zauważa jednak inny segment rynku, który obecnie przeżywa rozkwit. Chodzi o działalność firm kurierskich. - Największe firmy, żeby obsłużyć handel internetowy, muszą inwestować w nowoczesne terminale przeładunkowe. Segro stara się wykorzystać ten potencjał i w takie projekty inwestuje. W ubiegłym roku oddaliśmy 3 takie obiekty, na ten planujemy kolejne inwestycje i dalszą współpracę z klientami z Wrocławia i Poznania - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA