PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro widzi potencjał rozwoju na polskim rynku. Firma planuje kolejne budowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2011 09:34

Segro widzi potencjał rozwoju na polskim rynku. Firma planuje kolejne budowy

Spółka Segro w pierwszym półroczu tego roku zwiększyła przychody z tytułu najmu istniejących powierzchni biznesowych. Firma nadal interesuje się rynkiem polskim, widząc na nim duży potencjał. Włącznie z nowymi projektami zakontraktowanymi w pierwszych 6 miesiącach 2011 r. Segro zawarło w naszym kraju transakcje na ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

REKLAMA

Grupa osiągnęła 20,2 miliona funtów rocznego przychodu z tytułu najmu istniejących powierzchni biznesowych oraz z tytułu umów typu pre-let na powierzchnie, które będą dostarczone w kolejnych okresach. W pierwszym półroczu 2010 r. dochód ten wynosił 19,8 mln funtów.

Jak informuje spółka, poziom retencji klientów wzrósł z 58 proc. do 74 proc., zaś zwroty powierzchni obniżyły się o 32 proc. Utracony przychód ze zwrotu powierzchni wyniósł 13,1 mln funtów, dla porównania w pierwszym półroczu 2010 r. było to 19,2 miliona funtów.

Spółka poinformowała także, że poziom pustostanów obniżył się do 11,4 proc., versus 12 proc. w grudniu 2010 r. i 14 proc. w czerwcu 2010 r.
Łączne wydatki kapitałowe na 29 projektów ukończonych, będących w trakcie budowy lub zakontraktowanych osiągnęły wartość 205 milionów funtów. Projekty generują roczny przychód z najmu o wartości około 24 milionów funtów, z czego 75 proc. przypada na powierzchnie wynajęte lub objęte umowami typu pre-let.

Głównym celem firmy w Europie jest utrzymanie wyników operacyjnych oraz ujednolicenie portfela projektów skupiających się w dużych miastach i centrach biznesowych. Krajami, którymi firma szczególnie się interesuje, upatrując w nich duży potencjał rozwojowy są: Niemcy, Francja, Polska oraz kraje Beneluxu.

Zasoby Segro w Polsce stanowią około 16 proc. portfela firmy w Europie Kontynentalnej i obejmują ponad 468,1 tys. mkw. powierzchni biznesowej.

- Polska gospodarka nadal radzi sobie dobrze ze względu na efektywne wykorzystywanie funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej oraz trwające przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. Popyt najemców na powierzchnie magazynowe jest znaczący, mimo że rynek powierzchni magazynowych pozostaje konkurencyjny - ocenia spółka.

Włączając nowe projekty zakontraktowane w pierwszych 6 miesiącach 2011 r. Segro zawarło transakcje na ponad 100 tys. mkw. powierzchni biznesowej w Warszawie, Poznaniu, Strykowie i rejonie śląskim. Kontrakty obejmowały m.in. dostarczenie 9,7 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej w Gliwicach wybudowanej na potrzeby firmy HL Display. Firmie udało się również podpisać 3 kontrakty na wynajęcie powierzchni biznesowej w następnej fazie gliwickiego parku.

Ponadto Segro planuje dwie budowy w Tychach. Pierwsza z nich, to wznoszony właśnie budynek o powierzchni 17 tys. mkw., który został objęty w 68 proc. umowami przednajmu oraz budynek będący drugą fazą, 18,9 tys. mkw. w pełni objęty umową przednajmu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA