PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro z nową umową najmu w Gliwicach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2015 11:41

Spółka Arpex podpisała umowę najmu ok. 3 300 mkw. powierzchni magazynowej w Segro Logistics Park Gliwice. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

REKLAMA

Arpex Sp. z o.o. to gliwicka firma będąca liderem na rynku ozdób i dekoracji. Rozpoczynała swoją działalność w 1993 roku jako spółka rodzinna, by dziś zatrudniać ponad stu pracowników. Współpracując z dostawcami z Europy, Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, swoje produkty dostarcza do sieci handlowych oraz hurtowni w całym kraju. Arpex, jako pierwsza firma w kraju, wprowadziła na rynek elektrostatyczne folie dekoracyjne i licencjonowane akcesoria party. Obecnie oferuje ponad 5.000 produktów w 20 grupach asortymentowych. Firma rozwija swoją działalność także w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Arpex wprowadzi się do nowego magazynu w lipcu 2015.

- Dla dynamicznie rozwijającej się firmy, stawiającej na nowoczesność i wysoką jakość, jaką jest Arpex, Segro Logistics Park Gliwice był najlepszym wyborem. Obiekt jest doskonale skomunikowany, znajduje się w bliskim rejonie siedziby spółki, a wysoki standard powierzchni magazynowej z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort środowiska pracy i zwiększenie wydajności. Zmiana lokalizacji jednego z naszych magazynów jest ważnym elementem długoterminowej strategii rozwoju – mówi Danuta Śmieja, prezes zarządu Arpex Sp. z o.o.

Segro Logistics Park Gliwice oferuje nowoczesne powierzchnie przeznaczone pod operacje logistyczne, jak również dla przemysłu lekkiego. Docelowo inwestycja dostarczy ok. 200.000 mkw. powierzchni, która może zostać zaprojektowana oraz wybudowana zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy. Park położony jest na terenie 48 hektarów strategicznie zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 łączącej Kraków z Wrocławiem i zachodnią granicą Polski, 15 kilometrów od węzła autostrad A1 i A4. Dużym atutem inwestycji jest bliskość Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Z radością witamy Arpex w nowej lokalizacji, która z pewnością pozytywnie wpłynie na możliwości rozwoju firmy. Górny Śląsk to dojrzały, ustabilizowany rynek, który zapewnia doskonałe warunki dla firm działających w regionie. Jego atutami są: infrastruktura komunikacyjna, wykwalifikowana kadra, działalność stref ekonomicznych i przychylność lokalnych władz – mówi Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralą.

- Segro Logistics Park Gliwice to idealne miejsce dla firm poszukujących nowoczesnej powierzchni magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym. Cieszymy się, że firma Arpex zdecydowała się przenieść swój magazyn z dekoracjami i ozdobami do tego centrum logistycznego – mówi Wojciech Dachniewski, starszy negocjator, Dział powierzchni przemysłowych i magazynowych, Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA