PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro zadowolone z wyników 2014 roku

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 lut 2015 17:08

W 2014 roku wartość aktywów netto Segro wzrosła o 23 procent, wskaźnik niewynajętej powierzchni spadł do najniższego w historii poziomu 6,3 procent, zaś wpływy z czynszów na porównywalnej bazie nieruchomości wzrosły o 2,4 procent. - Strategia repozycjonowania naszego portfolio jest w zasadzie zakończona i widać już jej pierwsze efekty - komentuje David Sleath, dyrektor generalny Segro.

REKLAMA

Podjęte przez Segro działania poprawiły jakość, stabilność i potencjał portfolio, wpłyneły także na obniżenie ryzyka struktury kapitałowej. - W przyszłości czynniki kształtujące popyt na nasze produkty i usługi w połączeniu z poprawiającą się koniunkturą gospodarczą w Wielkiej Brytanii, a także łagodną polityką pieniężną na wszystkich rynkach, na których działamy, powinny wspierać nasze zyski z nieruchomości- mówi David Sleath, dyrektor generalny Segro.

W najbliższych miesiącach Segro odda 240 tys.mkw. nowej powierzchni magazynowej i logistycznej. Dzięki dobrze zlokalizowanym gruntom inwestycyjnym, Segro będzie mogło zbudować kolejnych 1,6 miliona mkw. powierzchni w najbliższych latach. Wzrost dywidendy o 0,3 pensa do 10,2 pensa świadczący w ocenie zarządu o dobrych perspektywach Grupy.

 

• Strategiczny program repozycjonowania aktywów w większości zakończony: od listopada 2011 roku zbycie aktywów o wartości 1,6 miliarda funtów oraz nowe inwestycje w budowę nieruchomości i akwizycje na poziomie 1,3 miliarda funtów.

• 23-procentowy wzrost wartości aktywów netto (EPRA NAV) na akcję do 384 pensów (31 grudnia 2013 roku: 312 pensów) odzwierciedlający rosnącą wartość aktywów oraz zyski z zarządzania aktywami jak i z nowych projektów.

• Wzrost zysku brutto (według MSSF) do 654,4 miliona funtów (2013: 212,1 miliona funtów).

• Zysk według EPRA przypadający na akcję na poziomie 17,2 pensa (2013: 17,7 pensa) odzwierciedlający zmniejszone wpływy z czynszów w wyniku zbycia aktywów, zrównoważone działalnością inwestycyjną oraz niższymi kosztami operacyjnymi i finansowymi.

• Wzrost czynszów na porównywalnej bazie obiektów (like-for-like) o 2,4 procent. W rezultacie rosnącego popytu ze strony najemców, głównie z sektora handlu detalicznego, będącego wynikiem wzrostu sprzedaży w Internecie i w sklepach typu convenience, odnotowano 35,4 miliona funtów nowo zakontraktowanego czynszu najmu w stosunku rocznym (wzrost o 16 procent rok do roku) oraz wyraźny spadek powierzchni niewynajętej do 6,3 procent.

• Popyt inwestycyjny na obiekty logistyczne wciąż na wysokim poziomie: 12,3-procentowy wzrost wartości portfela do 4,8 miliarda funtów, w tym 17,1-procentowy wzrost portfela wybudowanych nieruchomości w Wielkiej Brytanii pokazujący silną pozycję SEGRO w „złotym trójkącie logistycznym" pomiędzy Londynem, Anglią Południowo-Wschodnią i regionem Midlands. Wartość nowowybudowanych nieruchomości w Europie Kontynentalnej wzrosła o 2,2 procent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA