PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Segro znów spekuluje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2015 11:46

Segro znów spekuluje Segro Praga

Czechy, to drugi po Polsce, rynek w regionie CEE, na którym Segro stale umacnia swoją pozycję. W ostatnim czasie rozpoczęto nową inwestycję spekulacyjną.

REKLAMA

Deweloper w ostatnich tygodnaiach przedłużył umowę z jednym z pierwszych najemców Segro Logistics Park Prague – firmą Kuehne + Nagel Group. Segro sfinalizowało również zakup budynku magazynowego o powierzchni 11,8 tys. mkw. od firmy Damco Czech Republic, a także rozpoczęło budowę spekulacyjną obiektu o powierzchni 8 tys. mkw.

Firma K+N była pierwszym najemcą w Segro Logistics Park Prague. Ich działalność na terenie kompleksu rozpoczęła się w lutym 2007 roku, obecnie została przedłużona na okres kolejnych 5 lat. Grupa zajmuje powierzchnię 16,5 tys. mkw. i jest największym najemcą w parku. 

Realizując strategię rozbudowy portfolio w kluczowych lokalizacjach Europy Centralnej, we wrześniu Segro zakupiło obiekt o powierzchni 11,8 tys. mkw. zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Segro Logistics Park Prague. Budynek odkupiony został od firmy Damco Czech Republic, która wchodzi w skład międzynarodowej grupy Maersk, za kwotę 8,4 mln EUR. W efekcie transakcji portfel nieruchomości zarządzanych przez Segro na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 tys. mkw.

Ze względu na wysokie zainteresowanie praskim parkiem ze strony najemców, Segro zdecydowało się na rozpoczęcie w ostatnim czasie budowy nowej inwestycji magazynowej obejmującej 8 tys. mkw., która realizowana jest bez wcześniejszego zabezpieczenia umową. Prace budowlane nowej fazy Segro Logistics Park Prague potrwają do stycznia 2016 roku.

- Zgodnie z założeniami strategii Segro, stale zwiększamy wielkość portfela naszych nieruchomości w regionie Europy Centralnej. W szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach realizujemy projekty na zasadzie spekulacyjnej np. w Warszawie i Pradze, gdzie nie słabnie popyt na wysokiej klasy obiekty – komentuje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA