PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Seifert Polska wynajmuje powierzchnię magazynowo-biurową na Górnym Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lip 2013 09:38

Firma logistyczno-transportowa Seifert Polska wynajęła blisko 6 200 mkw. powierzchni magazynowej i 500 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Mysłowice.

REKLAMA

Seifert Polska jest częścią Seifert Logistics Group, niemieckiej grupy logistyczno-transportowej i działa na polskim rynku od 1999 r. Posiada magazyny w Poznaniu, Ostrołęce, Jaśle, Będzinie i Katowicach. Oferuje usługi logistyki kontraktowej, transportu krajowego i międzynarodowego.

W Panattoni Park Mysłowice firma wynajęła blisko 6 700 mkw. z czego 500 mkw. stanowi powierzchnia biurowa. Grupa Seifert dysponuje ponad 218 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej oraz posiada ponad 240 nowoczesnych pojazdów w Polsce i w Niemczech.

- Strategia naszej firmy zakłada stały rozwój i świadczenie usług logistycznych na najwyższym poziomie. Nowa powierzchnia operacyjna pozwali jeszcze bardziej efektywnie obsługiwać naszych klientów. Zdecydowaliśmy się na magazyn w Mysłowicach, ze względu na dogodną lokalizację w sąsiedztwie autostrady A4 oraz optymalne rozwiązania, jakie zaoferował Panattoni Europe - powiedział Jan Brachmann, General Manager Seifert Polska.

Spółka Seifert Polska poszukiwała nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej na terenie Górnego Śląska. Firma brała pod uwagę kilka obiektów, finalnie zdecydowała się na Panattoni Park Mysłowice, ze względu na najlepsze dopasowanie oferowanej powierzchni do potrzeb i wymagań klienta.

- Klient otrzymał narożny moduł, wyposażony w ponadstandardowy system doków, tj. doki, które są przedłużeniem budynków magazynowych i zapewniają użytkownikom izolację od zewnętrznych warunków atmosferycznych podczas załadunku i rozładunku towarów oraz szerszy od standardowego o 7 m plac manewrowy - skomentowała Anna Głowacz, Associate Director Industrial & Logistic AXI IMMO.

- Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z Panattoni Europe w ramach Panattoni Park Mysłowice. Zainteresowanie powierzchnią magazynową w tym kompleksie wynika z korzystnego usytuowania inwestycji z dostępem do najważniejszych węzłów komunikacyjnych Śląska oraz ponadstandardowych rozwiązań technicznych. Dzięki temu, park oferuje optymalne warunki do prowadzenia działalności logistycznej i odpowiada na kluczowe potrzeby najemców - Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe.

Panattoni Park Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju - docelowo będzie się składać z 7 budynków i ok. 200 000 mkw. Park zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1, a od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie kompleksu zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA