PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinalizowano transakcję na europejskim rynku logistycznym wartą 350 mln euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 lip 2014 12:06

Sfinalizowano transakcję na europejskim rynku logistycznym wartą 350 mln euro

Bank SEB sprzedał portfolio składające się z 19. obiektów. Nabywcami są globalna firma inwestycyjna Blackstone oraz fundusz inwestycyjny Tritax. Wartość transakcji wyniosła ok. 350 mln euro. Jest to najbardziej zróżnicowane pod względem geograficznym portfolio logistyczne sprzedane kiedykolwiek w Europie. Przy transakcji, bank SEB reprezentowała firma CBRE.

REKLAMA

Liczący 18 najważniejszych obiektów logistycznych portfel nieruchomości, nabyty przez Blackstone za 275 milionów euro znajduje się w ośmiu krajach europejskich: Austrii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Pozostały pojedynczy obiekt, zlokalizowany w Doncaster w Anglii, to magazyn o powierzchni 70 147 mkw. o średnim terminie niewygasłych umów najmu wynoszącym ponad pięć lat. Został on sprzedany osobno funduszowi Tritax za ok. 74 milionów euro.

Łącznie nieruchomości składają się z 504 444 mkw. powierzchni najmu wynajętych 35 najemcom za ponad 24 milionów euro czynszu rocznie. Nieruchomości w portfolio należą do różnych funduszy - trzech w ramach spółek celowych a pozostałe 16 jako aktywa nieruchomościowe.

- Jest to najbardziej zróżnicowane pod względem geograficznym portfolio jakie kiedykolwiek zostało sprzedane w Europie. Zainteresowanie tą transakcją potwierdza istnienie dużego zapotrzebowania na wysokiej jakości nieruchomości logistyczne w Europie ze strony inwestorów. Sprzedaż została zaplanowana w czasie w taki sposób, aby współgrać z poprawą nastrojów gospodarczych w regionie oraz z powracającym zainteresowaniem inwestorów nieruchomościami logistycznymi na rynkach poprzednio uznanych za peryferyjne, takich jak Austria, Węgry, Norwegia czy Hiszpania- powiedział James Markby, Head of EMEA Industrial and Logistics Investment, CBRE.

Cała transakcja, od rozpoczęcia działań marketingowych do podpisania umów, została ukończona w 12 tygodni.

SEB jest wiodącym bankiem korporacyjnym i inwestycyjnym w krajach nordyckich, zajmującym się obsługą dużych korporacji i instytucji finansowych, a także świadczącym usługi w zakresie bankowości korporacyjnej, handlu i rynków kapitałowych oraz globalnych usług transakcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA