PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Silny popyt sprzyjał wzrostowi zdrowej podaży. Prologis notuje kolejny historyczny rok

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 23 sty 2018 16:38

Silny popyt sprzyjał wzrostowi zdrowej podaży. Prologis notuje kolejny historyczny rok Prologis Park Moissy Chanteloup

W 2017 Prologis rozpoczął budowy o powierzchni 917,5 tys. mkw. Poziom zajętości portfolio grupy kształtowało się na poziomie 96,6 procent. Globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował wyniki działalności w czwartym kwartale, jak również w całym 2017 roku w Europie.

REKLAMA

- 2017 był kolejnym historycznym rokiem dla Prologis w Europie. Silny popyt na kontynencie sprzyjał wzrostowi zdrowej podaży i znaczącej aktywności najmu powierzchni magazynowych. Byliśmy jednym z najbardziej aktywnych deweloperów w 2017 roku. Nasze obecne inwestycje budowlane spełniają wysokie zapotrzebowanie na nową powierzchnię magazynową i rosnące potrzeby rozwoju naszych klientów - mówi Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę.

Napędzany na kontynencie i utrzymujący się popyt w Wielkiej Brytanii doprowadził do rekordowej w tym roku absorpcji netto, która wyniosła 8,6 miliona metrów kwadratowych – 27 procent więcej niż w 2016 roku.

Rozpoczęte inwestycje

Podaż na obiekty dystrybucyjne wzrosła, szczególnie dzięki podaży w Polsce i kolejnym inwestycjom w Wielkiej Brytanii. W czwartym kwartale Prologis Europe rozpoczął 15 budów o łącznej powierzchni
216 tys. metrów kwadratowych w Czechach, Włoszech, Hiszpanii, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii. 22 procent stanowiły budynki typu build-to-suit, a 78 procent obiekty spekulacyjne, wynajęte już w 25 procentach. W całym 2017 roku Prologis rozpoczął 40 budów o łącznej powierzchni 917 500 metrów kwadratowych.

Transakcje kupna i sprzedaży

W czwartym kwartale Prologis nabył budynki o łącznej wartości 37,5 miliona Euro i łącznej powierzchni 55 tys. metrów kwadratowych a także trzy grunty o łącznej powierzchni 134 tys. metrów kwadratowych we Włoszech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W całym roku 2017 spółka nabyła budynki o łącznej wartości 116,9 miliona Euro i powierzchni 134 291 metrów kwadratowych, oraz 24 grunty o łącznej powierzchni 1,96 miliona metrów kwadratowych. W ubiegłym roku Prologis sprzedał nieruchomości w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii i na Słowacji na łączną sumę 545,7 miliona Euro.

Fundusze Prologis

Prologis usprawnił i umocnił swoją działalność w zakresie funduszy europejskich w 2017 roku. Utworzony w 2017 roku UK Logistics Venture (UKLV), z portfolio o powierzchni 7,6 miliona metrów kwadratowych, był pierwszym funduszem skoncentrowanym na rynku brytyjskim. Łączna oczekiwana wartość UKLV wynosi około 1 miliarda funtów brytyjskich (1,25 miliarda dolarów amerykańskich). Firma połączyła również fundusze Prologis Targeted Europe Logistics Fund (PTELF) i Prologis European Properties Fund II (PEPF II), tworząc Prologis European Logistics Fund (PELF), wiodący w branży fundusz typu open-ended o wartości 8,2 miliarda Euro, oceniony przez S&P na poziomie A-. Te dwa wysoce komplementarne portfele (UKLV i PELF) razem obejmują 32,3 miliona metrów kwadratowych w 12 krajach.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA