PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skandynawowie polubili polskie magazyny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2015 12:00

Skandynawowie polubili polskie magazyny Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding

Firmy ze Skandynawii coraz częściej inwestują w Polsce. To dobre wieści dla deweloperów magazynowych i przemysłowych. - Większość najemców, którzy prowadzą działalność produkcyjną w North-West Logistic Park to firmy skandynawskie, które znalazły u nas znakomite warunki do rozwoju - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

REKLAMA

North-West Logistic Park zlokalizowany jest w Szczecinie. Oferuje cztery hale magazynowo-produkcyjne o powierzchni 64 tys. mkw.

-  Przy podejmowaniu decyzji o lokowaniu produkcji w naszym parku logistycznym, ważnym czynnikiem dla firm z kapitałem skandynawskim był dostęp do bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej oraz pracowników z różnych branż ze znajomością języków obcych - komentuje Andrzej Rosiński.

Bardzo aktywne są zwłaszcza firmy z Danii. Dostęp do autostrady sprawia, że dotarcie do kraju drogą lądową zajmuje około 6 godzin. - Doskonałe skomunikowanie ze Skandynawią i Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że North-West Logistic Park ma ogromny potencjał i jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do rozwoju firm z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim - dodaje Rosiński.

Z tego względu aktywność wykazują zarówno firmy logistyczne, jak i produkcyjne. - Spodziewamy się dalszego zainteresowania lokowania produkcji inwestorów ze Skandynawii. W North-West Logistic Park prowadzą działalność firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych - zaznacza prezes Waimea Holding.

Jako przykłady, Rosiński wymienia firmy KK Wind Solutions czy hiszpańskie przedsiębiorstwo InCom. Jeśli chodzi o inwestorów ze Skandynawii, na północy Polski działa m.in. IQ Metal.

- W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu przez inwestorów ze Skandynawii planujemy dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw. W planach mamy budowę kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie siedem hal zajmie powierzchnię 77 tys. mkw. na 18 hektarach gruntu – powiedział Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA