PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląsk liderem na rynku magazynów samoobsługowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2017 11:03

Śląsk liderem na rynku magazynów samoobsługowych fot. Sejfboksy

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz popularniejsze wśród mieszkańców Śląska i Zagłębia. Otwarte 3 miesiące temu magazyny samoobsługowe w Sosnowcu są już w jednej trzeciej wynajęte.

REKLAMA

Młody rynek

Zamiast do piwnicy, na strych czy do garażu, mieszkańcy Śląska i Zagłębia coraz częściej decydują się na przechowywanie swoich rzeczy w specjalnych magazynach samoobsługowych.  Dziś w regionie działają już 3 tego typu miejsca. W całej Polsce 11. Pod względem liczby magazynów woj. śląskie zajmuje obecnie 4. miejsce w kraju. - Rynek magazynów samoobsługowych w Polsce i woj. śląskim jest bardzo młody. Na Śląsku i w Zagłębiu dopiero ostatnie 2 lata przynoszą dość dynamiczny jego rozwój, związany z powstaniem nowych hal. Ich pojawienie się jest efektem coraz większego zainteresowania mieszkańców regionu wynajmem tego typu powierzchni, jako bezpieczniejszej alternatywy dla piwnicy czy garażu – przekonuje Aleksandra Suwała, przedstawicielka Sejfboksów z Sosnowca.

Jak duża jest to potrzeba najlepiej pokazuje przykład sosnowickich Sejfboksów. To najnowsza inwestycja tego typu w regionie, uruchomiona została pod koniec grudnia 2016 roku.  Na 1,2 tys. mkw. stworzono tam 120 nowoczesnych boksów, mających od 1 m sześciennego do 10 mkw. W zaledwie 3 miesiące od otwarcia ponad 30 proc. z nich jest wynajęte.  - To już druga nasza inwestycja tego typu w Sosnowcu. Pierwsze magazyny działające od 2010 roku i mające 25 boksów są niemal non stop  w 100 proc. wynajęte. Nowy magazyn w zaledwie 3 miesiące zapełnił się jednej trzeciej. Jeśli zainteresowanie będzie się utrzymywało w planach mamy poszerzenie obecnej inwestycji. Hala jaką posiadamy daje nam takie możliwości  – mówi Jarosław Nowakowski, dyrektor generalny firmy AMTRA, do której należą Sejfboksy.

Blokowiska uciekają do boksów

Wynajmem magazynów interesują się dziś przede wszystkim mieszkańcy dużych śląskich i zagłębiowskich miast, głównie: Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi.  Blisko 60 proc. najemców stanowią dziś klienci indywidualni. Z kolei około 40 proc. przypada na niewielkie, lokalne firmy, w większości prowadzące sprzedaż on-line i traktujące magazyny jako swoje zaplecze logistyczne. - Magazyny wynajmują  głównie osoby mające za mało miejsca w mieszkaniach. Są to w większości mieszkańcy dużych blokowisk, ale także mieszkańcy nowych bloków, w których deweloperzy nie stworzyli piwnic, strychów czy komórek lokatorskich. Brak dodatkowej powierzchni w domu to dziś najczęstszy powód, dla którego wynajmujemy boksy. Dotyczy on niemal 90 proc. wszystkich najmów klientów indywidualnych - mówi Aleksandra Suwała.

  • mesanda 2018-03-14 14:00:26
    No właśnie, JARTOM ma 99 proc. tego rynku, zatem atrakcyjnych nieruchomości do przejęcia jest po prostu ogrom. Właśnie przeglądałem ich bazy i jestem w ciężkim szoku pod względem tego, ile dostępnych jest wolnych nieruchomości. Jestem naprawdę pod mega wrażeniem.
  • kadenski 2017-05-30 11:05:22
    Ogólnie w całej Polsce się dzieje. W raportach JARTOMu czytałem, że wiele hal ma powstawać w mniejszych miejscowościach, dla obniżenia kosztów inwestycji + kosztów pracowników. I to już się przekłada na pewne efekty.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA