PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląski deweloper rozpoczyna ekspansję

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lip 2015 17:14

Śląski deweloper rozpoczyna ekspansję Dąbrówki 13, projekt z portfela GTB Metropolis

Firma GTB Metropolis Nieruchomości znana dotychczas głównie na Śląsku, wyemitowała obligacje na rynku Catalyst. Uzyskane fundusze posłużą na akwizycje kolejnych projektów.

REKLAMA

3 lipca br. roku w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst zadebiutuje czołowy gracz śląskiego rynku nieruchomości. Spółka GTB Metropolis Nieruchomości sp. z o.o. pojawi się na Catalyst z obligacjami serii A o wartości 8,075 mln zł. Ofertę prywatną obligacji prowadzi dom maklerski Ventus Asset Management S.A.

Oprocentowanie obligacji wynosi 9.5 proc w skali roku, a dzień ich wykupu przypada na 28.11.2017 roku. Obligacje są zabezpieczone m.in. poprzez ustanowienie hipotek na nieruchomościach.

– Debiut na alternatywnym rynku Catalyst to kolejny krok w realizacji przyjętych planów rozwoju spółek z Grupy Metropolis. Pozyskany kapitał z emisji obligacji pozwolił nam na zakup trzech ciekawych projektów nieruchomościowych. Pozostałe środki z emisji przeznaczamy obecnie na realizację przyjętego w 2014 roku planu działań inwestycyjnych obejmujących przygotowanie nabytych nieruchomości do sprzedaży. Podejmowane działania znacznie podnoszą wartość nieruchomości, co przełoży się w kolejnych miesiącach na poziom sprzedaży. Równolegle prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nabywcami zainteresowanymi nabyciem nieruchomości. – mówi Mike Musil, wiceprezes zarządu GTB Metropolis sp. z o.o. 

– Wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst zapewni ich rynkową wycenę, co jest bardzo ważne z punktu widzenia aktualnych obligatariuszy i potencjalnych nabywców obligacji. Jesteśmy również w procesie finalizacji wprowadzenia do obrotu obligacji serii B. Ich debiutu na Catalyst oczekujemy w kolejnych tygodniach – dodaje Mike Musil.

Na portfel nabytych dzięki środkom z emisji obligacji serii A nieruchomości składają się projekty nieruchomościowe zlokalizowane na terenie Górnego Śląska. Są wśród nich m.in. Siemianowicki Park Biznesu, Ruda Zabrzańska II oraz Gliwice Wyczółkowskiego (działki inwestycyjne położone na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Nieruchomości zostały wykupione od funduszu private equity z dużym dyskontem względem ich obecnej wartości rynkowej.

Spółka dominująca, GTB Metropolis sp. z o.o. działa nieprzerwanie od 2010 roku. Dotychczas zrealizowane przez nią inwestycje obejmują nieruchomości inwestycyjne o łącznej powierzchni ponad 40 ha i opiewają na kwotę 85 mln zł.

Działalność Metropolis polega na wyszukiwaniu i wnikliwej selekcji nieruchomości oraz kompleksowym ich przygotowaniu pod potrzeby przyszłych inwestorów. Po dostosowaniu do potrzeb nabywców Metropolis sprzedaje wydzielone działki pod tereny przemysłowe, magazynowe i usługowe. Grupa Metropolis koncentruje działalność na ternie Aglomeracji Górnośląskiej, gdzie w porównaniu z innymi regionami podaż gruntów o dobrych parametrach inwestycyjnych jest dość niska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA