PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląskie Centrum Logistyki planuje inwestycje za 38 mln zł

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2012 14:20

Należąca w większości do samorządu Gliwic Śląskie Centrum Logistyki SA planuje budowę dwóch nowych magazynów, kosztem ok. 38 mln zł. Będą to kolejne inwestycje po otwartym w piątek magazynie, wybudowanym w siedem miesięcy za ok. 12 mln zł.

REKLAMA

Położone przy gliwickim porcie rzecznym Śląskie Centrum Logistyki specjalizuje się w usługach logistycznych, m.in. przeładunkach, transporcie i magazynowaniu.

W ciągu ostatnich ośmiu lat firma wydała na inwestycje infrastrukturalne ponad 36,5 mln zł, z czego - jak poinformował PAP Robert Goc z Centrum - ok. 16 mln zł kosztowały trzy poprzednie hale, a 8,5 mln zł - kolejowy terminal kontenerowy.

W przyszłości firma planuje debiut na rynku newconnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Nowy, otwarty w piątek specjalistyczny magazyn o powierzchni 4,8 tys. m kw. jest przystosowany do składowania wyrobów stalowych; jego otwarcie wiąże się z wprowadzeniem nowej usługi, adresowanej głównie do importerów i eksporterów stali.

W nowej hali znajdują się m.in. suwnice do szybkiego przeładunku wyrobów stalowych. Powstał też wewnętrzny tor przeładunkowy, urządzenia do kontroli warunków składowania, zaplecze do prostych usług np. cięcia stali, a także pomieszczenia biurowe.

Po otwarciu nowej hali łączna powierzchnia magazynowa Centrum wzrosła do 18 tys. m kw.; także z możliwością składania materiałów niebezpiecznych.

W najbliższych latach firma planuje dalszą rozbudowę powierzchni magazynowych, utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminala kontenerowego. Planowany jest też rozwój infrastruktury kolejowej, choć już dziś wszystkie hale magazynowe mają dostęp do torów kolejowych.

Oprócz infrastruktury transportu kolejowego, spółka inwestuje również w inne środki transportu - jeszcze w tym roku jej flota samochodowa ma liczyć 30 nowych pojazdów w zestawach z naczepami.

Spółka Śląskie Centrum Logistyki obsługuje m.in. gliwicki port rzeczny, kolejowy i drogowy terminal przeładunkowy oraz magazyny i biura. Należy w ponad trzech czwartych do samorządu Gliwic, mniejszościowi akcjonariusze to m.in. DB Schenker Rail Polska oraz Odratrans.

W ubiegłym roku firma rozpoczęła przygotowania organizacyjne do prywatyzacji przez giełdę. Samorządu Gliwic, który wspiera finansowo kolejne przedsięwzięcia Centrum, nie stać na samodzielne poniesienie tak dużych nakładów, stąd plan pozyskania dla firmy inwestora branżowego. We wstępnych założeniach przewidywano, że w ofercie znalazłyby się akcje nowej emisji, co pozwoliłoby firmie na pozyskanie kapitału.

Plany ŚCL na przyszłość przewidują budowę ponad 80 tys. m kw. zamkniętych powierzchni magazynowych, przeszło 25,5 tys. utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminalu kontenerowego do 7,4 tys. hektarów i pojemności 3 tys. kontenerów. Planowany jest też rozwój infrastruktury kolejowej.(

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • yeden 2012-04-04 12:19:40
    Wybrali idealny moment - na całym rynku wzrosty, pomimo tego, że w wyszukiwarkach Jartomu wciąż widzę wiele wolnych ofert. Dzięki temu nieruchomość od razu wystartuje ze znaczącą wartością.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA