PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląskie portfiolio Prologis pęka w szwach

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2016 11:00

Śląskie portfiolio Prologis pęka w szwach Prologis Park Będzin

Prologis podpisał sześć umów najmu o łącznej powierzchni 33 730 mkw. na terenie Prologis Park Chorzów, Prologis Park Dąbrowa oraz Prologis Park Będzin II. Oznacza to, że  śląskie portfiolio Prologis jest wynajęte w 94 procentach.

REKLAMA

Pierwsza z transakcji obejmuje przedłużenie umowy najmu z Magna Automotive Poland, należącej do kanadyjskiego koncernu motoryzacyjnego w Prologis Park Dąbrowa na powierzchni 12 100 mkw. W transakcji  pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

Kolejne 9 500 mkw. w Prologis Park Będzin II wynajęła  firma Polonia Logistyka, polska firma logistyczna specjalizującą się w obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej. W transakcji zawarcia umowy pośredniczyła firma Glob Nieruchomości.

4 000 mkw.  wynajęła firma Spokey specjalizującą się w produkcji akcesoriów sportowych, w Prologis Park Chorzów. 

Firma DTW Logistics świadczącą usługi z zakresu spedycji krajowej i międzynarodowej w drogowym transporcie towarów neutralnych, chłodniczych i niebezpiecznych (ADR), oraz usług logistycznych, zajęła 3 500 mkw. w Prologis Park Będzin II.

W nowo wybudowanym budynku Small Business Unit (SBU) w Prologis Park Chorzów 2 700 mkw. wynajęła Zeta Pro Office, oferująca artykuł i produkty biurowe, . Firma Jartom Real Estate pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy;

Colmec, szwedzki producent i dystrybutor opon do samochodów ciężarowych, autobusowych, dostawczych i osobowych wynajął 1 930 mkw. w budynku SBU w Prologis Park Chorzów. Firma Profit Nieruchomości pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.

- Nasze wynajęte w 94 procentach śląskie portfolio, które obejmuje cztery parki logistyczne w kluczowych lokalizacjach, jest w stanie zaspokoić olbrzymie zapotrzebowanie naszych klientów - powiedział Piotr Brycki, leasing manager Prologis na Polskę. - Dzięki lokalizacji w pobliżu kluczowych dróg tranzytowych, a jednocześnie w administracyjnych granicach miasta, Prologis Park Chorzów, Prologis Park Dąbrowa i Prologis Park Będzin II mogą być także wykorzystywane przez firmy z branży e-commerce w logistyce ostatniej mili, ponieważ umożliwiają szybki transport towarów do klienta ostatecznego- dodaje Brycki.

Prologis Park Chorzów składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 251 000 metrów kwadratowych. Park położony jest na zachodnich krańcach Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Ukrainę z Niemcami oraz 15 kilometrów od Węzła Gliwice-Sośnica – skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA