PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spada liczba przewozów kontenerowych

  • wnp.pl
  • 21 sie 2015 09:39

W czerwcu o 0,6 proc. wzrosły światowe przewozy towarów w kontenerach i sięgały 11,9 mln TEU (kontener 20. stopowy), co było trzecim miesiącem ich wzrostu.

REKLAMA

Z tej pozytywnej tendencji wyłamują się linie oceaniczne Azja - Europa, bowiem notowały czwarty z rzędu miesiąc spadku, wynika z danych brytyjskiej Container Trades Statistics (CTS).

W czerwcu przewieziono na tych trasach 1,3 mln TEU, o 7,7 proc. mniej rok/roku i o 4,3 proc. mniej niż w maju br. Głównymi powodami są spowolnienie gospodarki Chin oraz ciągle słaby popyt w gospodarkach, w tym strefy euro.

W I półroczu przewieziono na świecie 68,6 mln TEU towarów, tj. o 1,1 proc. więcej rok/roku, wynika z kolei z danych brytyjskiego Lloyd's Loading List.

Na liniach Azja - Europa przetransportowano morzem w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 7,3 mln TEU, co oznacza spadek o 4,2 proc. r/r.

Największy regres - o 15,5 proc. - wystąpił w przewozach pomiędzy portami azjatyckimi a zachodniej części Morza Śródziemnego (wliczając Włoch) i Afryki Północnej oraz portami azjatyckimi i Morza Czarnego (-4,8 proc.).

W I półroczu wolumen przewozów Azja - porty Europy Północnej (także DCT Gdańsk) sięgał 4,8 mln TEU i był o 3,6 proc. mniejszy r/r (w czerwcu spadek o 6,1 proc.).

Według CTS, indeks stawek frachtu na liniach Azja - Europa Północna miał w czerwcu najniższy od 2009 roku poziom czerwcowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA