PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne blisko rekordu

  • Autor: Puls Biznesu
  • 03 sty 2017 07:31

Specjalne strefy ekonomiczne blisko rekordu fot. Pixabay

Zarządy 14 specjalnych stref ekonomicznych udzieliły w ubiegłym roku 256 zezwoleń na działalność, to o 37 więcej niż rok wcześniej - informuje Puls Biznesu.

REKLAMA

93 projekty to reinwestycje, co dowodzi, że firmy, które raz skorzystały ze zwolnień podatkowych w strefie, chętnie robią to ponownie. Ponad połowa przedsiębiorców, którzy dostali zezwolenia — 158 firm — to spółki z polskim kapitałem. Inwestorzy obiecali wydać łącznie niemal 11,8 mld zł, niemal dwukrotnie więcej niż w 2015 r., choć do rekordowego 2014 r. z 21,5 mld zł daleko. Firmy zapowiadają ponad 11,9 tys. miejsc pracy, prawie o 4,5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej zezwoleń, bo aż 40 wydała Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec. Pięć stref zdobyło deklaracje na ponad 1 mld zł, co w ubiegłym roku udało się tylko jednej. Nieco powyżej tej granicy znalazły się łódzka i krakowska SSE, blisko 2 mld zł mają strefy z Tarnobrzega i Katowic, a nie do pobicia okazała się strefa wałbrzyska z ponad 2,6 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA